ГоловнаАзербайджанЄС виділив країнам «Східного партнерства» 35 млн євро на вакцинацію проти COVID

ЄС виділив країнам «Східного партнерства» 35 млн євро на вакцинацію проти COVID

Євросоюз збільшив з 40 до 75 мільйонів євро свій пакет допомоги для розгортання вакцинації проти COVID-19 в шести країнах-членах програми «Східне партнерство», включно з Україною. Про це йдеться в заяві на сайті Єврокомісії.

«За допомогою нового пакету допомоги в розмірі 35 мільйонів євро ЄС прагне істотно розширити доступ до вакцин в регіоні Східного партнерства на тлі глобального дефіциту вакцин, полегшуючи обмін вакцинами між країнами-членами ЄС і відшкодовуючи витрати», – йдеться в заяві.

35 мільйонів євро доповнять перший пакет допомоги в розмірі 40 мільйонів євро, освоєння якого почалося в лютому. В рамках програми по всьому регіону були надані більше 11 мільйонів одиниць засобів індивідуального захисту, 12 тисяч лабораторних наборів, більше 1,5 тисячі апаратів ШВЛ, концентратори кисню і пульсоксиметри, а також понад 20 тисяч наборів для ПЛР-тестування.

Новий пакет буде підтримувати ефективне розгортання вакцин, отриманих країнами «Східного партнерства» через механізм обміну вакцинами ЄС, програму COVAX або ж прямі закупівлі у виробників.

Східне партнерство було розпочато в 2009 році з метою поглиблення політичних та економічних зв’язків ЄС з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною. Рівень залучення країн-учасниць різна. З трьома останніми ЄС оформив угоди про асоціацію.

Свіжі новини

Погода

Також читайте