ГоловнаCOVID Travel NewsСписок країн та обмежень щодо омікрону для туристів змінився: найактуальніша інформація

Список країн та обмежень щодо омікрону для туристів змінився: найактуальніша інформація

У той момент, коли багато країн по всьому світу почали послаблювати свої прикордонні обмеження, а туристи почали планувати свої подорожі, повідомлення про недавно виявлений штам коронавірусу в південній частині Африки змусили багато з цих дверей знову зачинитися. 26 листопада Всесвітня організація охорони здоров’я назвала новий варіант B.1.1.529 «Омікрон».

Зараз країни та території по-різному підходять до запобігання розповсюдженню цього нового варіанту ковіда. Найактуальніша інформація наведена нижче, проте туристам варто пам’ятати, що уряди можуть змінити свої правила будь-якої миті.

Ангола

Ангола оголосила в суботу, що закриє свої кордони із сімома країнами на півдні Африки, щоб запобігти поширенню нового варіанту Омікрону, повідомили державні ЗМІ. Кордон Анголи буде закрито для ПАР, Ботсвани, Лесото, Есватині, Малаві, Мозамбіку, Намібії, Танзанії та Зімбабве до 5 січня 2022 року.

Аргентина

Туристи, які в’їжджають до Аргентини та перебувають у будь-якій точці африканського континенту протягом останніх 14 днів до прибуття в країну, повинні пройти обов’язковий 14-денний карантин після прибуття. Вони також повинні надати докази повної вакцинації та негативний ПЛР-тест, зроблений протягом 72 годин до вильоту. Після прибуття до Аргентини вони мають пройти тест на антиген. Мандрівники, які не є громадянами або резидентами Аргентини, повинні будуть довести, що вони мають медичну страховку, яка покриває Covid-19.

Австралія

Австралійські чиновники призупинили всі вхідні та вихідні рейси до Ботсвани, Есватині, Лесото, Малаві, Мозамбіку, Намібії, Сейшельських островів, ПАР та Зімбабве як мінімум на 14 днів і заборонили в’їзд іноземцям, які здійснили поїздки в ці місця протягом попередніх двох тижнів.

Правила карантину все ще діють небагатьом людям, яким дозволено в’їзд до країни. Громадяни Австралії та повністю вакциновані власники віз можуть в’їжджати, але іноземці повинні перебувати на карантині до 14 днів. Деяким місцевим жителям дозволяється проводити карантин удома, але у кожному штаті є свої власні правила. Тим часом, штат Тасманія забороняє в’їзд туристам, які були в будь-якому зарубіжному регіоні, за винятком Південного острова Нової Зеландії.

Бразилія

Глава адміністрації президента Бразилії Сіро Ногейра заявив, що повітряні кордони його країни з ПАР, Ботсваною, Сватині, Лесото, Намібією та Зімбабве наразі закриті. Цей захід, оголошений у п’ятницю, було вжито, незважаючи на те, що президент Джаїр Больсонаро раніше заявляв, що не підтримає таке закриття кордонів.

Великобританія

Шість країн були додані до «червоного» списку Великобританії: ПАР, Ботсвана, Лесото, Есватині, Зімбабве та Намібія. Громадяни Великобританії або Ірландії або постійні жителі, які повертаються з країни, занесеної до червоної книги, повинні провести карантин у готелі протягом 10 днів, незалежно від статусу вакцинації. Громадяни інших країн, котрі відвідали пункт призначення, занесений до червоного списку, взагалі не зможуть в’їхати.

Станом на 4 години ранку 6 грудня лише громадянам Великобританії, Ірландії та місцевим жителям буде дозволено виїжджати з Нігерії, і вони мають бути ізольовані у керованому карантинному закладі. Днем пізніше прибули з країн, не включених до червоного списку, повинні пройти тест перед від’їздом, незалежно від їх статусу вакцинації. Будь-хто, хто в’їжджає до Великобританії, тепер має сидіти в карантині доти, доки не отримає результати ПЛР-тесту, проведеного на другий день перебування в країні. Будь-кому, у кого буде виявлено позитивний результат тесту, загрожує 10-денний карантин.

В’єтнам

В’єтнам призупинив міжнародні рейси з ПАР, Ботсвани, Намібії, Зімбабве, Есватині, Лесото та Мозамбіку, а також видачу віз мандрівникам, які прибувають із цих країн, повідомили державні ЗМІ.

Німеччина

Німеччина заборонила всі польоти з ПАР, Ботсвани, Есватині, Лесото, Малаві, Мозамбіку, Намібії, Замбії та Зімбабве.

Греція

Греція дозволить лише основні поїздки з ПАР, Лесото, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Мозамбіку, Есватині, Замбії та Малаві, йшлося у заяві міністерства охорони здоров’я країни у п’ятницю. Мандрівники повинні будуть мати спеціальний дозвіл від місцевих посольств та дипломатичних місій Греції для поїздок, повідомили в міністерстві, додавши, що після прибуття вони будуть перевірені та поміщені до карантинних готелів на 10 днів, після чого їх буде перевірено знову.

Данія

Данія рекомендувала своїм громадянам утриматися від будь-яких поїздок в Анголу, Малаві, ПАР, Лесото, Есватині, Мозамбік, Зімбабве, Ботсвану та Намібію та запровадила обов’язковий 10-денний режим карантину та тестування для всіх, хто відвідав ці регони за останні 10 днів. Усі мандрівники, які зупинялися в будь-якій із семи країн протягом 10 днів до в’їзду в Данію, повинні пройти тестування та відправитися в ізоляцію на 10 днів після в’їзду, згідно з міністерством закордонних справ Данії. Ізоляція може бути порушена на 6-й день після двох негативних ПЛР-тестів (на 4-й та 6-й день).

Іноземці, які не мають постійного місця проживання в Данії, повинні мати вагому причину для поїздки в Данію і можуть в’їхати лише в тому випадку, якщо у них на руках буде негативний ПЛР-тест, взятий максимум за 72 години до часу в’їзду, згідно з Міністерством закордонних справ .

Єгипет

Влада Єгипту заявила, що припинила прямі рейси з південноафриканського регіону, у тому числі з ПАР, Лесото, Ботсвани, Зімбабве, Мозамбіку, Намібії та Есватині.

Ізраїль

Ізраїль став першою країною, яка закрила свої кордони після новин про «омікрону» менш як через три місяці після того, як близькосхідна країна знову дозволила в’їзд у країну з туристичними цілями. Громадяни Ізраїлю можуть повернутись до країни, але їм доведеться пройти карантин, навіть якщо вони повністю вакциновані.

Індія

Починаючи з 1 грудня, всі іноземні пасажири повинні подати форму самопроголошення на урядовий онлайн-портал, яка включає 14-денну історію подорожей і негативний тест на ПЛР, взятий протягом 72 годин до вильоту, відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я Індії.

Мандрівники з країн, які вважаються «схильними до ризику», тепер також будуть проходити подальше тестування та спостереження, включаючи ПЛР-тест після прибуття. Їм також доведеться провести карантин удома протягом семи днів. Станом на 26 листопада до країн «групи ризику» відносяться ПАР, Ботсвана, Зімбабве, а також країни Європи, включаючи Великобританію, Бразилію, Бангладеш, Китай, Маврикій, Нову Зеландію, Сінгапур, Гонконг та Ізраїль.

Індонезія

Індонезія заявила, що забороняє в’їзд будь-яких іноземців, які провели час за останні 14 днів у ПАР, Ботсвані, Намібії, Зімбабве, Лесото, Мозамбіку, Есватині та Нігерії. Усі громадяни Індонезії, які вирушили до цих країн, мають пройти карантин протягом 14 днів після прибуття.

Ірландія

Ірландія заявила, що запроваджує обов’язковий карантин для всіх, хто прибуває з Ботсвани, Есватині, Лесото, Мозамбіку, Намібії, ПАР та Зімбабве. Жителям Ірландії, які прибувають із постраждалих країн, буде дозволено ізолюватися вдома.

Іспанія

Туристи, які прибувають до Іспанії з Ботсвани, Есватині, Лесото, Мозамбіку, Намібії, ПАР та Зімбабве, мають пройти карантин протягом 10 днів з можливістю залишити ізоляцію після тестування на вірус на сьомий день. Нові правила діятимуть протягом 14 днів і можуть бути продовжені надалі. Пасажири, які є резидентами ЄС, Шенгенського простору, Андорри, Монако, Ватикану та ель-Марино і які прямують транзитом до Іспанії, щоб дістатися цих країн, звільняються від нових правил, а також члени екіпажу авіакомпанії.

Італія

Італія обмежила приїзд усіх, хто був у ПАР, Лесото, Ботсвані, Зімбабве, Мозамбіку, Намібії, Есватині протягом останніх 14 днів.

Камбоджа

Будь-кому, хто відвідав Ботсвану, Есватині, Лесото, Мозамбік, Намібію, ПАР, Зімбабве, Малаві, Анголу та/або Замбію за останні 21 день, буде відмовлено у в’їзді до країни з 2 грудня.

Канада

Міністр охорони здоров’я Жан-Ів Дюкло оголосив, що будь-якому неканадцеві, який був у ПАР, Мозамбіку, Намібії, Зімбабве, Ботсвані, Лесото та/або Есватині з 12 листопада і далі, буде заборонено в’їзд до країни. Громадянам Канади або постійним жителям, які побували в одній із цих країн, все одно буде дозволено повернутися додому, але зі строгими правилами: вони повинні пройти негативний тест на ПЛР, щоб сісти на рейс до Канади, повинні пройти ще один тест на ковід після прибуття , пройти карантин у готелі до отримання підтвердженого негативного результату тесту, а потім пройти карантин за місцем проживання ще на 14 днів

Китай

Однією з країн, яка не зазнала серйозних змін на тлі новин про новий штам, є Китай. Імовірна причина – обмеження на туризм, що діють, тож вкрай жорсткі, і лише деякі іноземці можуть в’їхати в країну, якщо взагалі зможуть. Чжун Наньшань, провідний експерт з респіраторних захворювань та урядовий радник, заявив, що Китай не планує робити жодних «серйозних дій» у відповідь на варіант Омікрона.

Спеціальний адміністративний район Китаю Гонконг, тим часом, посилив свої і без того жорсткі обмеження, заборонивши будь-яким іноземцям відвідувати ПАР, Ботсвану, Есватині, Лесото, Малаві, Мозамбік, Намібію та Зімбабве за останні 21 день. Будь-які жителі Гонконгу, які прибувають із країн південної Африки, повинні будуть провести сім днів у державній карантинній установі, де вони щодня проходитимуть тестування на ковід та перебувати під наглядом медпрацівників. Через сім днів вони повинні відсидіти в карантині ще 14 днів у спецготелі.

Кувейт

Кувейт у суботу припинив прямі комерційні рейси з ПАР, Намібії, Ботсвани, Зімбабве, Мозамбіку, Лесото, Есватині, Замбії та Малаві та рекомендував відмовитися від усіх поїздок, особливо до Південно-Африканської Республіки. Громадяни Кувейту, які прибувають із постраждалих країн, повинні провести сім днів у карантині, тоді як некувейтцям не дозволять в’їжджати протягом 14 днів після відвідання перерахованих країн.

Мальдивські острови

Туристам, які подорожували або проїжджали транзитом понад 12 годин через ПАР, Намібію, Мозамбік, Лесото, Ботсвану, Зімбабве та Есватині протягом останніх 14 днів буде відмовлено у в’їзді в країну з неділі, повідомило Міністерство охорони здоров’я. Громадянам Мальдівських Островів та власникам довгострокових віз, які прибувають із цих країн, все одно буде дозволено в’їзд, але їм доведеться пройти обов’язковий 14-денний карантин із тестуванням на віруси.

Мальта

Мальта заборонила поїздки в ПАР, Намбію, Лесото, Ботсвану, Есватині та Зімбабве та з них.

Марокко

Королівство Марокко призупинило всі міжнародні рейси, що входять, на двотижневий період, що починається опівночі 29 листопада.

Непал

З 3 грудня Непал не видаватиме туристичні візи пасажирам з ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Лесото, Есватині, Мозамбіку, Малаві та Гонконгу. Міністерство охорони здоров’я країни рекомендувало непальцям не виїжджати за кордон, якщо це не є невідкладною ситуацією, але прямих заборон для пасажирів, що вилітають, не існує.

Нідерланди

Нідерланди запровадили заборону на польоти до південноафриканського регіону після повідомлень про новий варіант. Будь-який, хто в’їжджає до Нідерландів, що побував в одній із цих країн, повинен пройти карантин у обраному урядом готелі. Двох людей уже заарештовано за порушення цієї політики.

Нова Зеландія

Лише громадянам Нової Зеландії дозволено подорожувати з ПАР, Намібії, Зімбабве, Ботсвани, Лесото, Есватині, Сейшельських островів, Малаві та Мозамбіку станом на 11:59 за місцевим часом 28 листопада. Мандрівники з цих країн повинні перебувати в карантині з регульованою ізоляцією протягом 14 днів і проходити тестування, йдеться у заяві міністра з реагування на Covid-19 Нової Зеландії Кріса Хіпкінса.

ОАЕ

Дубай обмежив допуск мандрівникам, які прибувають чи наступних транзитом з ПАР, Ботсвани, Есватині, Лесото, Мозамбіку, Намібії, ПАР та Зімбабве, повідомили в Emirates airline. Проте виїзні пасажирські рейси з Дубаї до перерахованих країн дозволені, йдеться у заяві.

Оман

Оман призупинив вхідні рейси з таких країн: ПАР, Намібії, Ботсвани, Зімбабве, Лесото, Есватині та Мозамбіку, повідомляють місцеві ЗМІ.

Будь-кому, хто відвідав сім країн протягом останніх 14 днів, також буде заборонено в’їзд.

Пакистан

Пакистан оголосив у суботу, що він закриє свої кордони для тих, хто прибуває з ПАР, Гонконгу, Мозамбіку, Намібії, Лесото та Ботсвани. Громадянам Пакистану, які повертаються з постраждалих країн, буде дозволено в’їзд, якщо вони будуть вакциновані та дадуть негативні результати, отримані до та після поїздки.

Росія

Починаючи з 28 листопада, іноземцям, які подорожували Ботсваною, Есватині, Лесото, Мадагаскаром, Мозамбіку, Намібією, ПАР, Танзанією та Зімбабве, заборонено в’їжджати в країну. Росіянам, які побували в одній з цих країн або Гонконгу, материковому Китаї, Ізраїлі або Великобританії, – дозволяється в’їзд, але після прибуття їм необхідно пройти ПЛР-тест і самоізолюватися доти, поки у них не буде підтвердженого негативного результату.

Руанда

Руанда в неділю оголосила про тимчасове призупинення прямих рейсів до регіонів півдня Африки та з них. Будь-хто, хто прибуде з постраждалих країн, буде зобов’язаний пройти карантин протягом семи днів.

Саудівська Аравія

Саудівська Аравія призупинила авіасполучення з ПАР, Намібією, Ботсваною, Зімбабве, Мозамбіком, Лесото та Есватині. Будь-кому, хто провів останні 14 днів у постраждалих країнах, буде заборонено в’їзд. Громадяни Саудівської Аравії, які відвідали регіон, мають пройти карантин протягом п’яти днів після прибуття.

Сінгапур

Прибуття з ПАР, Ботсвани, Есватині, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве дуже обмежене станом на 28 листопада. Будь-кому, хто не є власником сінгапурського паспорта або посвідки на проживання та відвідав хоча б одну з цих країн, не буде дозволено в’їжджати до Сінгапуру або проходити транзитом через тамтешній аеропорт. Громадяни Сінгапуру та жителі, які відвідали одну з країн, все ще можуть повернутись додому, але на них поширюється 10-денний карантин.

США

У зв’язку з розповсюдженням оміркон-штаму президент Джо Байден зазначив: «Я вирішив, що ми будемо обережні», перш ніж оголосити про обмеження на в’їзд до США туристів з ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Лесото, Есватині, Мозамбіку та Малаві.

Таїланд

Влада Таїланду підтвердила, що з грудня вони заборонять поїздки з Ботсвани, Есватині, Лесото, Малаві, Мозамбіку, Намібії, ПАР та Зімбабве.

Туреччина

Туреччина минулої п’ятниці ввела заборону на в’їзд із Ботсвани, ПАР, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве.

Фіджі

Фіджі посилила свої прикордонні правила. Країни Південної Африки вже були в її «червоному списку», але тепер лише громадяни Фіджі можуть в’їхати до країни, якщо вони були в одній із країн, занесених до «червоного списку». Крім того, тепер їм доведеться провести карантин протягом 14 днів після прибуття, а ПЛР-тести проводитимуться на 5-й та 12-й дні. Ріаз Хассан, речник Міністерства охорони здоров’я та медичних послуг Фіджі, повідомив виданням, що нові обмеження не вплинуть на плани країни знову відкритися для туристів 1 грудня.

Філіппіни

Філіппіни призупинили вхідні рейси з ПАР, Ботсвани, Намібії, Зімбабве, Лесото, Есватині та Мозамбіку до 15 грудня.

Франція

Франція призупинила всі польоти з ПАР, Лесото, Ботсвани, Зімбабве, Мозамбіку, Намібії та Есватині.

Японія

З 30 листопада кордони Японії закриті для будь-яких негромадян, включаючи іноземних студентів, короткострокових резидентів (ті, хто вже перебуває в країні, можуть залишитися) або людей, які відвідують сім’ю.

Чилі

Влада Чилі заборонила в’їзд усім, хто провів час за останні 14 днів у Ботсвані, Есватині, Лесото, Мозамбіку, Намібії, ПАР та Зімбабве. Чилійці, які побували на будь-якій із постраждалих територій, повинні пройти тестування після прибуття та карантин протягом семи днів.

Шрі Ланка

Шрі-Ланка заборонила в’їзд будь-яким іноземцям, які були в ПАР, Ботсвані, Лесото, Намібії, Зімбабве та Есватині за останні 14 днів. Громадяни острівної держави, які прибувають із перерахованих країн, мають провести 14 днів на карантині будинку.

Також рекомендуємо вам прочитати докладний матеріал про новий штам-мутант Covid-19 у матеріалі «Вчені розповіли, що таке варіант коронавірусу Омікрону і чи захищають від нього вакцини».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Пекін повідомляє про рекордну кількість випадків COVID-19. У місті закривають школи та ресторани

Сьогодні Пекін повідомив про рекордну кількість випадків COVID-19 за...

У Таїланді б’ють на сполох: виявлено 4 нові підвиди коронавірусу, які домінуватимуть у світі до Нового року

Чергові «ультрарезистентні» штами коронавірусу виявили дослідники в межах Таїланду,...

В ОАЕ змінили правила видачі віз для туристів

Як повідомляє портал Gulf News, влада ОАЕ змінила правила...

Сербія планує запровадити візовий режим із країнами, які не входять до ЄС

Associated Press передає, що лідери Угорщини, Австрії та Сербії...

Японія пом’якшила правила в’їзду до країни туристичних груп

Відвідати Японію у складі організованої групи стане простіше вже...