ГоловнаМіжнародні організаціїЄСЄС збільшує запаси йоду та обладнання для захисту від радіації

ЄС збільшує запаси йоду та обладнання для захисту від радіації

Європейський Союз прагне збільшити запаси препаратів йоду та засобів індивідуального захисту від радіації, цитує Financial Times представника Європейської Комісії.

“Комісія працює над підвищенням готовності в галузі хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз загалом, і ці зусилля розпочалися ще до початку бойових дій в Україні”, – цитує газета слова прес-секретаря.

За даними Financial Times, Брюссель намагається застосувати “уроки пандемії COVID-19, яка залишила Європу без достатніх запасів засобів індивідуального захисту та вакцин”. Європейський орган з реагування на надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров’я (HERA) був створений минулого року для визначення та підготовки до можливих майбутніх надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я.

У разі потреби HERA закликають збільшити фінансування та запустити механізми моніторингу, цільового призначення та закупівлі необхідного медичного приладдя та товарів. Крім того, вона має виробничі потужності, готові задовольнити попит на ліки.

Європарламентарі заявили, що робота HERA має бути активізована після подій в Україні.

“Ми маємо винести важливі уроки з пандемії коронавірусу”, – цитує газета одного з них. “Ми вимагаємо конкретних заходів щодо ядерних об’єктів. Ми ще не готові до цього, ми не маємо необхідних запасів”, – додає законодавець.

Бельгія, Болгарія та Чехія раніше повідомляли, що в аптеках відсутні таблетки йодистого калію, які використовуються для лікування наслідків радіаційного опромінення, а також інші ліки йоду, нагадує газета. Наприкінці лютого уряд Болгарії прийняв рішення про виділення додаткового фінансування у розмірі 4,1 млн. левів (близько 2,05 млн. євро) для закупівлі спеціальних матеріалів на випадок ядерної аварії.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте