ГоловнаВізиУ ЄС повідомили, як будуватимуть залізну завісу для росіян за допомогою віз

У ЄС повідомили, як будуватимуть залізну завісу для росіян за допомогою віз

«Закриватися» від туристів із Росії та запроваджувати візові обмеження як санкції країни ЄС зможуть за «ковідним» зразком: у Єврокомісії офіційно заявили, що кожна країна вирішує це в індивідуальному порядку. Цим негайно скористалися традиційно держави Прибалтики, а також Польща і Чехія, що приєдналися до них, – в’їзд обіцяють лише за «гуманітарними візами». При цьому істотна частина європейських країн закривати залізну завісу не поспішає, і більше – відновлює видачу туристичних віз.

«Кожна країна вирішує це питання індивідуально. Члени ЄС мають можливості для ускладнення або припинення видачі довгострокових віз та видів на проживання відповідно до національного законодавства. Однак, коли йдеться про видачу короткострокових віз, держави-члени повинні розглядати кожну заяву сутнісно», – офіційно відповіли у Єврокомісії. Далі там не забули наголосити, що «наші санкції не спрямовані проти громадян Росії». Втім, членам сімей, а також «журналістам та дисидентам» візи пообіцяли видавати незалежно від ситуації. “Проте, що стосується віз, це рішення приймає кожна країна – член ЄС окремо”, – запевнили в прес-службі ЄК.

Список країн, які вже закрили видачу віз майже всім категоріям російських громадян, дивно збігається з «призвідниками» закриття неба. Тон задала Чехія, яка ще 24 лютого призупинила опрацювання заяв на отримання візи від громадян Росії «за винятком гуманітарних випадків». Від неї ненадовго відстали Литва, Естонія та Латвія. Причому Литва призупинила видачу віз «незалежно від мети запланованої подорожі», Латвія «за винятком гуманних причин», а Естонія готова допустити росіян, якщо у них є родичі з видом або правом на проживання в Естонії, а також «за невідкладними медичними послугами» .

Окремим пунктом можна назвати позицію Польщі – саме влада цієї країни намагається продавити ідею закрити видачу росіянам шенгенських віз загалом. Таку ініціативу 4 квітня озвучив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. “Віконце” він пропонує залишити лише для охочих втекти – і видавати візи лише тим, хто «планує покинути Росію».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Одна з балканських країн збільшує авіасполучення з Росією, незважаючи на санкції ЄС

Сербський авіаперевізник Air Serbia, незважаючи на санкції Євросоюзу проти...

У хід були пущені російські бабусі: у Європі здивувалися новим способам росіян обходити санкції на шопінг

Про новий спосіб росіян оминати санкції заявило фінське видання...

Італія заявила що нічого не буде конфіскувати у росіян, на відміну Німеччини

Перша країна ЄС, яка заявила, що не буде нічого...

Визначилася країна яка конфіскуватиме у росіян все що у санкційних списках, без винятку

Німеччина почала бездоганно дотримуватися вимог ЄС щодо російських туристів...

Російські туристи почали оформлювати картки VISA або MasterCard прямо в Москві через посольство однієї країни

Російянам відкрилася можливість оформити дебетові картки платіжних систем VISA...