ГоловнаЄгипетЄгипет знайшов стародавнє військове судно і грецькі могили в затонулому місті

Єгипет знайшов стародавнє військове судно і грецькі могили в затонулому місті

Дайвери виявили рідкісні останки військового судна в древньому затонулому місті Тоні-Геракліон – колись найбільшому порту Єгипту на Середземному морі – і похоронний комплекс, який ілюструє присутність грецьких купців, повідомила країна в понеділок.

Місто, яке контролювало вхід до Єгипту в гирлі західної гілки Нілу, домінувало в в цьому районі протягом століть до заснування Олександрії неподалік Олександром Великим в 331 році до нашої ери. н.

Зруйнований і та затоплений разом з великою територією дельти Нілу в результаті декількох землетрусів і приливних хвиль, Тоніс-Гераклеон був знову відкритий в 2001 році в затоці Абу-Кір недалеко від Олександрії, нині другого за величиною міста Єгипту.

Глава сектора єгипетських старожитностей Айман Ашмаві пояснив, що уламки цього корабля були виявлені приблизно під 5-метрової твердої брудом, яка представляє собою морське дно, змішане з залишками храму, з використанням пристроїв для підводних розкопок, таких як пристрої для профілювання дна.

Єгипет знайшов стародавнє військове судно і грецькі могили в затонулому місті

Військове судно, виявлене єгипетсько-французької місією на чолі з Європейським інститутом підводної археології (IEASM), затонуло, коли в другому столітті до нашої ери звалився знаменитий храм Амона, поруч з яким він швартувався.

Франк Годдіо, голова місії IEASM, підтвердив, що знахідка швидких кораблів того часу все ще дуже рідкісна, і що грецькі кораблі цього типу були повністю невідомі до відкриття пунічних корабель Марсала (235 до н.е.) – це єдиний екземпляр, який у нас є.

Попереднє дослідження показує, що корпус 25-метрового плоскодонного корабля з веслами та великим вітрилом був побудований у класичній традиції, а також мав особливості давньоєгипетського будівництва, повідомило міністерство туризму та старожитностей Єгипту.

Єгипет знайшов стародавнє військове судно і грецькі могили в затонулому місті

В іншій частині міста місія виявила залишки великої грецької похоронної зони, датованої першими роками IV століття до нашої ери, зазначається в повідомленні.

«Це відкриття прекрасно ілюструє присутність грецьких купців, які жили в цьому місті», – йдеться в повідомленні міністерства, додавши, що грекам було дозволено селитися тут за часів пізніх династій фараонів.

«Вони побудували свої власні святилища недалеко від величезного храму Амона. Вони були зруйновані одночасно, а їх рештки змішані з залишками єгипетського храму».

Ці руїни свідчать про багатство храмів цього міста, які зараз знаходяться під поверхнею Середземного моря, в 7 км від пляжу Абу-Кір.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте