ГоловнаЄгипетЄгипетський «пляж смерті» знову відкривається після трирічної перерви

Єгипетський «пляж смерті» знову відкривається після трирічної перерви

Один із популярних пляжів у єгипетській Олександрії, який отримав зловісне прізвисько «пляж смерті», відкрився після трирічної перерви. Як запевняє місцева влада, пляж пережив суттєву реновацію, причому в правилах купання тепер запроваджуються суворі обмеження.

Пляж в Аль-Аджамі, офіційно відомий як Палм-Біч, але прозваний «пляжем смерті», заробив своє похмуре прізвисько через величезну кількість нещасних випадків на воді з летальним кінцем. Їх сплеск змусив єгипетську владу закрити пляж три роки тому. Підходи до пляжу були перекриті колючим дротом із загрозливими табличками, що пляж закритий за розпорядженням прокуратури і вхід на нього суворо заборонено, причому загородження протягнулися більш ніж на 1600 метрів.

І ось пляж знову відкривають – пообіцявши туристам нові правила безпеки, польовий нагляд та дотримання стандартів, встановлених Єгипетською федерацією дайвінгу та рятувальників. Як заявив місцевим ЗМІ Мохамед Абдель Разек, голова центрального управління з туризму та курортів, влада наказала розмістити рятувальні засоби, такі як водні мотоцикли, у воді, а не на березі, а вздовж берегової лінії розташувати рятувальників. Також запроваджуються суворі обмеження на плавання за межами спеціально відведених місць. «За потреби ми примусово видалимо будь-кого, хто порушить ці правила, щоб захистити життя», – додав він.

«Напередодні літа 2023 року Центральне управління туризму та курортів в Олександрії оголосило про повторне відкриття Палм-Біч, встановивши всі вимоги для забезпечення безпеки відвідувачів. Заходи включають сертифікованих рятувальників, розміщених як на хвилеломах в морі, так і на сторожових вежах на пляжі, і групи, що патрулюють піщаний берег. Крім того, три або чотири гідроцикли мали постійно перебувати в морі, щоб забезпечити довжину пляжу. Також було надано рятувальні засоби, затверджені нормативними стандартами. Уздовж пляжу розподілено чотири пункти швидкої допомоги», – також відзвітувала влада.

Нагадаємо, що саме узбережжя Олександрії є популярним курортом у місцевих туристів — і саме тому іноземним туристам його не особливо рекомендують. У місцевих жителів один із найбюджетніших варіантів відпочинку – це Олександрія, місто на півночі Єгипту, яке тягнеться на багато кілометрів уздовж узбережжя Середземного моря.

«Влітку в Олександрії виникає відчуття, що людей стало разів на 5 більше. Пляжі повністю забиті», – пише іноземна блогер. Причому, за її словами, існують не просто тури на пару днів, але навіть «тури одного дня» з навколишніх сіл — вранці туристів привозять, на заході сонця відвозять назад. Недоліки такої популярності очевидні — це зовсім не той Єгипет, який знають туристи і «пляжі в Олександрії іноземців дивують», як пише блогер. «По-перше, там немає лежаків – лише пластикові стільці. По-друге, людей так багато, що можна зрозуміти сенс виразу “яблуку нема де впасти”. Багато хто приїжджає зі своїм продуктовим запасом – каструльками макаронів, махшами… Жінки, природно, купаються в закритих купальниках або навіть просто в одязі. Інші варіанти тут допустимі лише на приватних пляжах. Купаються лише біля кромки води (більшість єгиптян погано плавають та бояться води). Море на міських пляжах не дуже чисте, та й на піску багато сміття», – пояснює блогер.

Більш висококласний варіант — північне узбережжя або єгипетська «Середземноморська Рів’єра», що тягнеться до кордону з Лівією. «Тут є готелі – звичайно, не так багато, як у Хургаді та Шармі, але є. І в основному це гарні «п’ятірки». Щоправда, сезон триває не цілий рік, як на Червоному морі, а приблизно з квітня-травня до вересня-жовтня», – розповідає блогер. За її словами, ці місця «відповідний варіант для середнього класу і вище».

Серед відомих курортів вона називає Ель Аламейн та Марса-Матрух. «Ель Аламейн поки що мало відомий туристам (більшість про нього навіть не чули), але це дуже перспективне місце в плані туризму. Поки що курорт добудовується і активно розвивається. Ель Аламейн – курорт преміум класу, який називають єгипетськими Мальдівами за білий пісок на пляжах. Тут є шикарні готелі, набережна (Марина), ресторани, нічні клуби – все, що потрібно для відпочинку. Коли його відбудують повністю і якщо зможуть залучити заможних клієнтів – можливо, це буде курорт номер 1 для єгипетського хай-класу», – пояснює блогер.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Найпопулярніший пляж Пхукет накрило неприємне для купання природне явище

На популярному туристичному пляжі Патонг на Пхукеті туристи поскаржилися...

Вбивство ізраїльтян не відлякало туристів від відвідування Олександрії в Єгипті

Туристичний бум у Єгипті продовжується, незважаючи на «Олександрійський інцидент»....

Вранці море, днем екскурсії, увечері бари: названі найкращі пляжні міста Європи

Вибираючи місце для відпустки в Європі, зовсім не обов'язково...

Турист вкрав з пляжу 41 кг гальки та був заарештований

Іноземний турист потрапив до рук поліції після спроби вивезти...

На пляжах тривають акції протесту: У Греції поширюється «Рух рушників»

Хвиля акцій протестів проти свавілля - незаконного захоплення прибережних...