ГоловнаЄгипетУ Єгипті розпочинаються суцільні свята

У Єгипті розпочинаються суцільні свята

P 24 квітня у спекотному Єгипті починається низка мусульманських та християнських свят та вихідних днів. Цьому факту, за словами експатки, яка проживає в країні пірамід, місцеві раді. У своєму блозі вона зазначила, що Єгипет – це дика суміш традицій та культур і поділилася цікавими подробицями про майбутні вихідні, що частково збігаються з травневими канікулами.

Почнуться тривалі вихідні з православного Великодня, який «випав» цього року на неділю, 24 квітня. Місцеві особливо раді цій події, оскільки в Єгипті вихідним днем ​​вважається п’ятниця і в деяких субота, а неділя – перший робочий день. Незважаючи на те, що країна пірамід – переважно мусульманська, проте православні свята тут закріплені на державному рівні, тому в цей час держорганізації не працюють.

Ось як описала цей час автор: «На вулицях у некурортному Єгипті у цей час можна побачити справжні масові гуляння. Причому гуляють не тільки християни, а всі-всі-всі. Колись моя мама потрапила на Великдень в Олександрії і була шокована кількістю людей на вулицях. Вона тоді сказала: «Ніколи б не подумала, що в мусульманському Єгипті Великдень відзначають більше, ніж у християнських (православних) країнах».

Водночас автор уточнила, що єгиптяни не святкують католицький Великдень, який цього року був минулими вихідними. Виняток становили готелі, які приймають європейських туристів.

Наступного дня, 25 квітня, єгиптянам теж доведеться відпочивати. Настане державне свято Шам Ен-Несім, тобто, “запах вітру”. Свято дуже стародавнє: єгиптяни почали відзначати його у третьому тисячолітті до нашої ери, тоді він означав день весняного рівнодення. Це спільне свято для православних та мусульман.

«У цей час їдять знову ж таки фарбовані яйця, а також цибулю, яйця та солону рибу «з душком» – фісіх (хто хоч раз відчув це амбре – не забуде ніколи, зуб даю). Зазвичай цей час проводять із сім’єю, часто виїжджають на пікніки», – розповіла блогерка.

Потім на місцевих чекають кілька робочих днів, а після них знову настане святковий тиждень, який практично співпаде з нашими травневими канікулами. У Єгипті відзначатимуть одне з найголовніших єгипетських ісламських свят – Аїд ель Фітр, який ознаменує закінчення посту на місяць Рамадан.

«Останній робочий день – 28 квітня. Потім – п’ятниця, і розпочинаються довгі вихідні – з 30 квітня до 5 травня. 6 травня знову ж таки п’ятниця, тож на роботу вийдуть у кращому разі 7 травня», – написала блогерка.

Наступне велике релігійне свято – Аїд ель Адха (по-нашому – Курбан Байрам, або «день, коли ріжуть баранів»), буде ще за кілька місяців.

Чого очікувати туристам?

Єгипет гулятиме «на широку ногу», оскільки поряд з ісламськими релігійними подіями в останні роки в країні стали відзначати всі християнські важливі дати та деякі пам’ятні події історії.

«Взагалі, ставлення до свят в Єгипті досить цікаве. Більшість із них – релігійні (як мусульманські, і християнські). При цьому святкують і давні язичницькі свята (Шам Ен-Несім), і деякі пам’ятні історичні дати, і навіть суто західні свята (Новий рік, 14 лютого)», – додала вона.

Туристам потрібно врахувати важливу інформацію при плануванні відпочинку на травневі канікули: після Рамадану протягом 7-10 днів очікується велика «навала єгиптян» на всі курорти, тому більшість іноземців не люблять на цей час відпочивати в Єгипті, зазначила блогер.

Крім того, вона розповіла цікавий факт: у Єгипті не всі відзначають дні народження. Дехто навіть може не пам’ятати, коли народилися їхні батьки чи найближчі родичі.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Експерт вказав на продукти, які руйнують нашу імунну систему».

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте