ГоловнаХорватіяХорватія 1 січня 2023 року стане членом Єврозони та перейде на євро

Хорватія 1 січня 2023 року стане членом Єврозони та перейде на євро

Хорватія офіційно вступить до Єврозони 1 січня наступного року. Таким чином, вона стане 20 учасником європейського валютного союзу.

У вівторок, 12 липня, Європейська Рада — вищий політичний орган Євросоюзу — ухвалила три заключні акти, які відкривають Хорватії шлях до зони євро в перший день 2023 року.

Міністр фінансів Чехії, яка головує в Раді ЄС, Збінек Станюра, коментуючи позитивне рішення щодо Хорватії, зазначив: «Я хотів би привітати мого колегу Здравко Маріча та всю Хорватію з тим, що вона стала 20 країною, яка вступила в зону євро. Перехід на євро — це не перегони, а відповідальне політичне рішення. Хорватія успішно виконала всі необхідні економічні критерії і з 1 січня 2023 року перейде європейську валюту».

Курс перерахунку між євро та поточною валютою Хорватії куною було встановлено на рівні 7,53450 кун за один євро.

Наразі державами-членами ЄС, що входять до єврозони, є Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція та Естонія.

А ось Болгарія, Хорватія, Чехія, Угорщина, Польща, Румунія та Швеція – останні країни ЄС, які ще не увійшли до єврозони.

На початку липня, при 539 голосах “За”, 45 “Проти” і 48 утриманих, Парламент ЄС прийняв Хорватію в зону євро. Перед цим була представлена ​​доповідь про те, що Хорватія виконала всі необхідні критерії для участі в єврозоні, незважаючи на останні обставини, такі як пандемія COVID-19, висока інфляція та події на сході Європи. «Реформи, проведені хорватським урядом останніми роками, зміцнили економіку та проклали шлях до приєднання Хорватії до єдиної валюти. Очевидно, що вступ до Єврозони є правильним рішенням для країни, її бізнесу та громадян, а також для різних секторів економіки, таких як туризм», — йдеться у доповіді.

Хорватія скоро стане і частиною Шенгенської зони — Рада ЄС вже запросила Європарламент його думку щодо проекту рішення Ради, яке передбачає вступ країни до Шенгенської зони.

Свіжі новини

Погода

Також читайте