В Англії виявили метеорит старше самої Землі

Невеликий шматок каменю, знайдений в поле в Глостерширі на заході Англії, виявився давнім метеоритом. Вчені оцінюють його вік в 4,6 мільярда років. Це найстаріший метеорит, знайдений на Землі на сьогоднішній день. Вік самої планети становить 4,54 мільярда років, а це означає, що метеорит старше самої Землі. Про знахідку було оголошено в прес-релізі Університету Лафборо.

За словами вчених, цей невеличкий камінець вугільного кольору, виявлений жителем Лафборо Дереком Робсоном зі Східної Ангрофізіческой дослідницької організації (EAARO), являє собою шматок космічного сміття, що залишилося після утворення планет в Сонячній системі. Вважається, що він потрапив на Землю з пояса астероїдів, розташованого між орбітами Марса і Юпітера.

Дослідники з Університету Лафборо разом з колегами з EAARO в даний час вивчають структуру і склад метеорита, який отримав назву Вінчкомб в честь села, поруч з якою він був виявлений. Вчені сподіваються знайти відповіді на питання про процеси, що відбувалися в ранній Сонячній системі, і, можливо, про походження і життя Землі.

  Батько Меган Маркл подає в суд на власну доньку

Вони використовують такі методи, як електронна мікроскопія для вивчення морфології поверхні, а також коливальна спектроскопія і дифракція рентгенівських променів, які надають детальну інформацію про кристалічну структуру, хімічних фазах і молекулярних взаємодіях речовин.

На думку авторів, метеорит складається з частинок і пилу, які ніколи не піддавалися сильним космічним зіткнень, тобто не брали участь в утворенні протопланетних тіл.

  Батько Меган Маркл подає в суд на власну доньку

Джерело: freenews.live

 

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини