ГоловнаТуреччинаВ Турецькій Анталії оголосили дату початку метеоритного дощу

В Турецькій Анталії оголосили дату початку метеоритного дощу

Астрономи спрогнозували пік найпотужнішого у році зорепада Персеїди в ніч із 11 на 12 серпня. Очікується, що цієї ночі туристи зможуть спостерігати за падінням близько 100 небесних каменів на годину, а швидкість попадання метеоритів на землю становитиме 66 кілометрів на секунду. Такі дані надав Щорічник небесних подій 2022 року, підготовлений турецькою національною обсерваторією.

Згідно з інформацією турецького професора Фарука Сойдугана та головного спеціаліста доктора Тунджая Озішика, які вперше описали метеори 2022 року та опублікували цей щорічник небесних подій, метеорні потоки, деякі з яких налічують тисячі років, відбуваються на Землі 8 разів на рік. Найбільш помітним і найяскравішим із метеоритних дощів, відомих у народі як «зіркопад», спостерігатиметься вночі з 11 на 12 серпня. Очікується поява близько 100 метеоритів на годину. Вони пролітатимуть над землею зі швидкістю близько 66 км на секунду.

Небесні дощі Персеїди, які розпочалися 14 липня і триватимуть до 1 вересня, туристам комфортніше спостерігати у високогірних районах, де світлове забруднення менше через літній сезон. Так, у популярній провінції Анталія, туристів запрошують на гірськолижний курорт Сакликент увечері 13 серпня, щоб на висоті 2.400 тис. метрів поспостерігати за сузір’ям Персей, оскільки в місті-курорті спостереженню завадить сильна засвітка.

Персеїди утворюються в результаті проходження Землі через шлейф пилових частинок, випущених кометою. Найдрібніші частинки, які пропорційні хіба що з піщинкою, згоряють у земній атмосфері, утворюючи яскраві треки — метеори. Потік активний щорічно з середини липня до 26 серпня, а найбільший період активності припадає на період з 5 по 20 серпня. Зорепад отримав назву від сузір’я Персей, де знаходиться радіант – область вильоту метеорів.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туреччину засипало снігом, побило градом і залило зливами

Травнева погода дає сюрпризи не лише українцям. Курортну провінцію...

В Анталії зіткнулися два джипи з туристами, постраждали 16 людей

Як повідомляє NTV Haber, у турецькій провінції Анталія зіткнулися...

Другий за тиждень турист із Росії помер у готелі на курорті Туреччини

Російський турист помер 1 травня на курорті Аланія, провінція...

Британці за 25 хвилин випили весь алкоголь у літаку до Туреччини

"Ми були не готові до того, скільки вони п'ють!"...

В Туреччині почалися арешти через смерть туристів

В Анталії почалися арешти через смерть туристів: як пишуть...