ГоловнаВелика БританіяУ мільйонів туристів зриваються тури в Європі, так як авіакомпанії скасовують свої...

У мільйонів туристів зриваються тури в Європі, так як авіакомпанії скасовують свої рейси на червень та липень

Відновлення туризму після зняття ковідних бар’єрів обернулося повним хаосом в аеропортах Європи – авіакомпанії та повітряні гавані не можуть оперативно компенсувати втрати персоналу, звільненого за час пандемії, в результаті в країнах Європи вже почалися масові скасування рейсів, величезні багатогодинні черги в аеропортах на виліт, в яких застрягають туристи, що бажають відлетіти на канікули, та й сам літній відпочинок у багатьох європейців, які вже купили тури на відпочинок, поставлені під велике питання – їх путівки просто анулюються.

Загалом європейські ЗМІ констатують, що індустрія подорожей Європи стрімко скочується в хаос, а святкові передвідпускні настрої туристів накриває справжнісінький жах, який посилюється ще й постійним подорожчанням самих турів.

Криза в аеропортах була спровокована тим, що авіакомпанії та аеропорти за минулі 2 роки звільнили тисячі працівників, коли попит впав під час карантину, а потім щосили намагалися набрати і навчити їм заміну – заявляють експерти європейським ЗМІ. Та сама ситуація – в аеропортах і, до речі, туркомпаніях. У результаті платні на літній відпочинок тисяч європейських туристів висять на волосині – а керівники туркомпаній визнають, що вони не можуть гарантувати перельоти – причому навіть у липні.

Поки що TUI, причому лише у Великій Британії, і лише з Манчестера, скасувала по шість рейсів на день до кінця червня. Частина скасування, додають туристи, трапилася настільки невчасно, що пояснювати їм те, що рейс скасовано, вийшли з поліцією. Масові скасування накривають рейси та інших перевізників – британський лоукостер EasyJet відмінив 42 рейси тільки в Гатвіку, British Airways також скасовує ще десятки рейсів. Британія лідирує за масовими скасуваннями, але хаос в аеропортах – це «загальноєвропейський» стан.

Ще однією «проблемною зоною», до речі, стала видача паспортів: туристи масово скаржаться, що не одержують документів перед вильотами. Ця проблема більш характерна для Британії, яка вийшла з ЄС, і тепер місцеві туристи потребують повноцінних документів для відпочинку на Середземномор’ї. «Сотні людей стояли в черзі в ніч за документами, затримки означали, що молодятам загрожувала втрата медового місяця, наречений був на межі того, щоб пропустити своє весілля, наречена не встигала на дівич-вечір, паспорти отримали всі її подруги, але не вона», – розповідають постраждалі у ЗМІ.

За словами одного туриста, він вирішив полетіти з дітьми на Кріт під час шкільних канікул наприкінці липня, але TUI попередила його про можливі скасування. “Я намагався організувати альтернативні рейси на EasyJet. Від думки про літні канікули у кожного з батьків по спині вже біжуть мурахи. Мільйони сімей у Британії відчайдушно потребують сонячного світла. Але це визнання того, що вони не можуть гарантувати наші рейси наприкінці липня, показує, що ця проблема швидко не вирішиться”. При цьому, за словами потерпілого, туроператор може пообіцяти лише повне відшкодування за придбаний вами тур, а також компенсації та ваучер, щоб відправитися в іншу відпустку.

Але багатьом туристам пощастило і ще менше – про те, що у них скасовано рейс, дізнавалися вже в аеропорту, як Стівен Хессіон та його дружина Керрі з Манчестера, які, перебуваючи біля виходу на посадку в аеропорту Манчестера, отримали повідомлення від TUI, в якому говорилося, що їхня відпустка на грецький острів Кос була скасована через значні збої в роботі. В інших туристів також в останній момент зривалися трансферні рейси: Це просто нескінченний жах! – скаржаться вони.

Додамо, що із прибуттям на відпочинок проблеми з персоналом не скасовуються. На нестачу робочих рук, яка позначиться як обслуговування туристів, скаржаться і готелі, і бари.

Свіжі новини

Погода

Також читайте