ГоловнаВатиканПапа Франциск: війна в Україні може призвести до початку глобального конфлікту

Папа Франциск: війна в Україні може призвести до початку глобального конфлікту

Загроза глобального конфлікту, викликаного російським вторгненням в Україну, має переконати всіх у тому, що людству настав час покласти край війні, перш ніж вона знищить людство, повідомило сьогодні агентство Reuters з посиланням на Папу Франциска.

«Пройшло більше місяця з моменту вторгнення в Україну, від початку цієї жорстокої та безглуздої війни, яка, як і будь-яка інша війна, є поразкою для всіх нас», — сказав він тисячам людей, які зібралися на площі Святого Петра цієї неділі. Війна в Україні руйнує майбутнє країни, сказав він, пославшись на статистику, згідно з якою половина дітей покинули країну.

“Це звірства війни, щось варварське і блюзнірське”, – додав він, закликаючи своїх слухачів не сприймати війну як щось неминуче або щось, до чого треба звикнути.

“Якщо ми вийдемо з цієї (війни) незмінними, ми всі будемо в чомусь винні. Зіткнувшись із небезпекою самознищення, людство має зрозуміти, що настав час скасувати війну, скасувати її з історії людства, поки вона не скасувала людство з історії”, – продовжив Святий Отець.

Відколи 24 лютого Росія вторглася на територію свого сусіда, Папа Франциск кілька разів згадував про можливість ядерного конфлікту. “Я закликаю всіх залучених політиків замислитися, взяти на себе зобов’язання, бачачи мученицьку смерть України, зрозуміти, що кожен день військових дій погіршує ситуацію для всіх”, – сказав Папа. Святий Отець неявно критикує Москву з початку того, що Росія називає “спеціальною військовою операцією” з демілітаризації України.

Він рішуче засудив те, що назвав “невиправданою агресією” та “звірствами”. Проте Папа Франциск використав слово “Росія” лише в молитвах, наприклад, на спеціальному заході, присвяченому миру у всьому світі, минулої п’ятниці.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Президент ОАЕ виділить US$ 100 млн постраждалим від війни в Україні

Президент Об'єднаних Арабських Еміратів Його Високість шейх Мухаммед бен...

Туристам дали поради, яких правил безпеки варто дотримуватись при подорожах під час війни

Навіть в умовах війни туристична галузь продовжує функціонувати. У...

Стало відомо, як війна в Україні вплинула на європейський туризм

Чим довше триває війна в Україні, тим більше від...

Російські туристи скаржаться на цькування росіян у Грузії через Україну

Страждання російського туриста в Грузії, представила читачеві британська газета...

В Україні запустили тури до місць військових битв

Зробити тури туристам, які бажають «полоскотати нерви» найсильнішим екстримом,...