ГоловнаУгорщинаОрбан використав шпигунське ПЗ Pegasus, щоб придушити незалежну журналістику

Орбан використав шпигунське ПЗ Pegasus, щоб придушити незалежну журналістику

Згідно кримінологічному аналізу декількох мобільних пристроїв, уряд Віктора Орбана ввів нову зброю в свою війну проти ЗМІ в Угорщині. Він використовував одну з найагресивніших програм-шпигунів проти журналістів-розслідувачів і кола одного з останніх залишилися в країні незалежних власників ЗМІ.

В рамках проекту Pegasus, спільного розслідування, проведеного французьким некомерційним журналом Forbidden Stories, були проаналізовані записи, які передбачають, що перед можливою спробою злому складного шпигунського ПЗ було обраний широке коло людей в Угорщині. Група НСО. У ряді випадків судово-медична експертиза підтвердила, що пристрої були заражені Пегасом.

Витік даних включає номери телефонів людей, які, очевидно, перебували під наглядом органів національної безпеки або були об’єктами кримінальних розслідувань. Але серед них зустрічаються і дані, щонайменше, 10 адвокатів, опозиційний політик і принаймні, п’ять журналістів.

Телефони двох журналістів з угорського партнера проекту Pegasus, Direkt36, були успішно заражені шпигунським ПО, в тому числі Саболч Пані, відомий репортер з широким колом джерел в дипломатичних колах і колах національної безпеки.

Судовий аналіз пристрою Amnesty International однозначно дійшов висновку, що його не раз зламував Пегас протягом семи місяців у 2019 році. Інфікування пристрою відбулося незабаром після прохання Пані про коментарі до угорських чиновників.

Пані вважає, що деякі в уряді Орбана вважають, що незалежні журналісти беруть участь в змові проти них. «Я думаю, що існує широко поширена параноя, і вони бачать в наших мотивах і мережах набагато більше, ніж є насправді», – сказав він The Guardian.

Раніше речник Орбана Золтан Ковач публічно напав на Пані, звинувативши його в “орбанофобії та унгарофобії” і назвавши його «глибоко втягнутим в політичну активність».

З тих пір, як Орбан став прем’єр-міністром у 2010 році, Угорщина опустилася з 23-го на 92-е місце в Світовому індексі свободи преси. Раніше в цьому місяці організація «Репортери без кордонів» включила Орбана в свій список «ворогів свободи преси», причому лідер ЄС брав участь в ньому вперше.

В Угорщині практично не було випадків фізичного насильства по відношенню до журналістів, натомість у виснажливій війні Орбана проти ЗМІ використовуються різні засоби. Сюди входять переслідування незалежних журналістів, тиск на власників ЗМІ, виведення державних ЗМІ з критично важливих ЗМІ та агресивні поглинання з боку прихильних до влади осіб

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте