ГоловнаМедицинаУ Туреччині почалася паніка - виявлено перший випадок зараження мавпячою віспою

У Туреччині почалася паніка – виявлено перший випадок зараження мавпячою віспою

Перший випадок зараження мавпячою віспою підтвердили у Туреччині. Про це у Twitter повідомив голова МОЗ Фахреттін Коджа.

«Мавпяча віспа була виявлена ​​в одного з наших пацієнтів. Хворому 37 років має дефіцит імунної системи. Він в ізоляції. Проведено динамічне спостереження, інших випадків не виявлено», — написав він, наголосивши, що захворювання передається за тісного фізичного контакту, а не повітряно-краплинним шляхом.

Коджа не уточнив, у якому місті Туреччині зареєстровано випадок зараження.

Мавпяча віспа почала поширюватися за межами Африки у травні цього року. Першою про випадки зараження повідомила Великобританія. Вірус виявили у пасажира літака із Нігерії. Пізніше про випадки зараження повідомили й інші держави, зокрема Австралія, Бельгія, Канада, США, Грузія, Південна Корея.

За даними ВООЗ, станом на 22 червня з початку року в 50 країнах зареєстровано 3413 випадків зараження.

Мавпяча віспа – рідкісне вірусне захворювання, яке в основному зустрічається в країнах Центральної та Західної Африки, де ростуть вологі тропічні ліси і мешкають тварини, які зазвичай є переносниками вірусу. Іноді вірус виявляють в інших країнах у людей, які прибули з ендемічних по мавпячі віспі регіонів.

Вперше випадки зараження серед людей виявили 1970 року в Демократичній Республіці Конго (тоді — Заїр). Перші випадки за межами Африки були зафіксовані у 2003 році у США. Останній великий спалах стався в Нігерії у 2017 році, проте у 2018–2019 роках хворих на цю віспу знаходили у Великій Британії, Ізраїлі та Сінгапурі.

У хворих піднімається температура, збільшуються лімфатичні вузли, з’являються болі в м’язах, висипання на шкірі і головний біль. Інкубаційний період мавпячої віспи зазвичай становить від 6 до 16 днів, в окремих випадках хвороба може проявитися на п’яту добу або через три тижні.

Людина може заразитися вірусом при контакті з кров’ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою оболонкою інфікованих тварин, а також повітряно-краплинним шляхом при тривалому контакті з твариною.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини