ГоловнаТуреччинаУ нас не залишилося навіть вільних подушок: в Турецькій Анталії заявили, що...

У нас не залишилося навіть вільних подушок: в Турецькій Анталії заявили, що у готелях немає місць

Після дворічної перерви на пандемію турпотік за липень та серпень у головній курортній провінції Анталія досяг показників 2019 року – найкращого періоду в історії прибережного регіону Туреччини. Представники туристичного сектора пояснили, що номери в готелях Анталії повністю викуплені туристами до середини серпня та на весь вересень. Показник повного завантаження номерів – відсутність у деяких готелях вільних подушок. Цього безпрецендентного туристичного року турки констатували максимально різноманітний «портфель» відпочиваючих, британців та німців.

Анталія, один із основних туристичних напрямків у світі, після дворічного процесу пандемії відчула довгоочікуваний наплив як іноземних, так і вітчизняних туристів, повідомив Нurriyet. Представники туристичного сектора пояснили, що серпневе бронювання, особливо у п’ятизіркових та люксових готелях, повністю закрите. Щодо вересня, то місця ще є, але знайти їх важко.

Згідно з відкритими статистичними даними, станом на кінець липня в Анталію тільки повітрям за 7 місяців прибули 6 млн 711 тис. іноземних туристів. Це на 97% більше ніж за аналогічний період минулого року. Станом на 4 серпня загальна кількість іноземних відпочиваючих досягла 7 млн. 12 тис. осіб.

За інформацією видання, власник одного з туроператорів Реджеп Явуз провів дослідження туристичної активності в місті, опитавши понад 50 готелів, зазначив, що у добовий потік туристів до Анталії — південного регіону країни — становить 80-90 тис. осіб. За його словами, спостерігається серйозна інтенсивність на ринках Європи, Росії, Близького Сходу та Скандинавії. «Ми можемо сказати, що готелі Анталії повністю забиті туристами які прибули з-за кордону, а також за участю місцевих. Особливо це стосується серпня. Навіть у вересні ми бачимо, що 5-зіркові готелі класу «люкс» не можуть надати квоти», – повідомив він.

Тих, кому місць не вистачило на Середземноморському узбережжі Туреччини, перенаправляють на курорти Егейського моря

Багато готелів Анталії вже відповідають відмовами на нові заявки щодо розміщення туристів і натомість пропонують вибрати відпочинок в інших курортних регіонах країни. Насамперед, забиті повністю такі популярні райони Анталії, як Кунду, Лара, Белек, Сіде. Наплив туристів, що не стихає, експерти туризму перенаправляють у бік Аланії, Кемера і курортів Егейського моря, додав представник туроператора.

Хто їде?

За його словами, вперше цього року готельєри зіткнулися з такою різноманітністю ринків. «Німеччина лідирує, але такі країни, як Велика Британія, Польща, Румунія, зробили серйозний внесок у туризм в останні два місяці. Турпотік із Росії теж перевищив 1 млн, вважаємо, що буде досягнуто позначки в 2 млн відпочиваючих. Ми маємо інтенсивні приїзди з 40-50 країн, наш ринок дуже різноманітний. Тож відсутність однієї з країн-донорів Росії, наприклад, не сильно впливає на долю Анталії. Цього року ми чітко побачили, що насправді означає збільшення різноманітності ринку, про яке завжди говорили», – заявив він.

Навіть вільних подушок не залишилося…

Явуз зазначив, що інтенсивність у Середземному морі різко зросла через зниження впливу війни, що відбуваються в Україні і те, що коронавірус тепер впливає на життя не так, як раніше. «Найважливішим напрямком у Середземному морі є Анталія. І я не думаю, що зараз у європейських курортах є інші місця, які приймають 80-90 тисяч туристів на день. Так триватиме і у серпні, і у вересні. Туристи продовжуватимуть їхати до нас до середини листопада. Сподіваюся, ми зможемо побачити такі самі цифри навесні наступного року. Схоже, цього року в Анталії буде один із найкращих сезонів. Деякі наші туристи кажуть, що навіть вільних подушок не лишилося», — сказав співрозмовник.

Місць немає до середини вересня

Генеральний директор п’ятизіркового готелю Ісмаїл Чаглар заявив, що з Нового року йому було ясно, що буде величезний наплив туристів. Все було вирішено і стали приїжджати російські гості. Якоїсь миті нам довелося звернутися до інших ринків. Ми орієнтувалися на такі альтернативні ринки, як Ізраїль та Близький Схід. Звідти теж був серйозний турпотік. Наразі до середини вересня наші готелі повністю зайняті, у нас дуже мало місць. Наша маркетингова робота також повністю охоплює другу половину вересня», – наголосив він.

За словами представника 5-зіркового готелю, вони обслуговують 7 основних ринків. Скандинавські країни, Великобританія, Німеччина, Туреччина, Ізраїль, Близький Схід та Росія. «Все це однаково позначилося і в усіх готелях сектора. Ця різноманітність гостей триватиме до середини вересня. Після вересня у більшості країн розпочинаються сезон навчання. Схоже, що європейський ринок набере трохи більшої ваги. Минув хороший сезон, була хороша інтенсивність. У нас абсолютно новий портфель гостей. Сподіваюся, ці добрі дні продовжаться», — підсумував співрозмовник.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини