ГоловнаМедицинаТурецькі медики заявили, що Анталія є зоною ризику віспи мавп

Турецькі медики заявили, що Анталія є зоною ризику віспи мавп

Нова небезпека нависла над надпопулярним закордонним напрямом серед росіян. Йдеться про зростання ризику підхопити на курортах Туреччини віспу мавп. Про це попередило турецьке видання Birgun з посиланням на члена правління Медичної палати Анталії доктора Фігена Саригюля Йилдирима.

За заявою медика, Анталія є туристичним містом, тому знаходиться у безпосередній зоні ризику щодо поширення нового захворювання. Незважаючи на те, що віспа мавп зазвичай виявляється в центральних та західних регіонах Африки, у травні було оголошено, що вірус, виявлений на той час уже в десятках країн, переважно європейських, також дістався Туреччини. Враховуючи заяву Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) про те, що за останні 2 тижні випадки віспи мавп у Європі потроїлися, центру турецького туризму і мандрівникам, що там відпочивають, загрожує ще більший ризик зараження.

«З огляду на такі фактори, як ознаки та симптоми віспи мавпи, відсутність безсимптомної інфекції, передачу при тісному та тривалому контакті, меншу кількість мутацій, ніж ДНК-вірус, та відсутність легких змін, навряд чи це призведе до пандемії, подібної до COVID-19. Однак контроль над зростаючою міжнародною епідемією вимагає ретельної координації між посадовими особами громадської охорони здоров’я, клініцистами та населенням для поширення інформації, отримання відповідних діагностичних тестів, проведення контактного моніторингу та забезпечення доступу постраждалих осіб та осіб, які контактують з ними, до медичної допомоги», – зазначив експерт.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Дієтолог розповів найкращу дієту для схуднення після 40 років».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туреччину засипало снігом, побило градом і залило зливами

Травнева погода дає сюрпризи не лише українцям. Курортну провінцію...

В Анталії зіткнулися два джипи з туристами, постраждали 16 людей

Як повідомляє NTV Haber, у турецькій провінції Анталія зіткнулися...

Другий за тиждень турист із Росії помер у готелі на курорті Туреччини

Російський турист помер 1 травня на курорті Аланія, провінція...

Британці за 25 хвилин випили весь алкоголь у літаку до Туреччини

"Ми були не готові до того, скільки вони п'ють!"...

В Туреччині почалися арешти через смерть туристів

В Анталії почалися арешти через смерть туристів: як пишуть...