ГоловнаТУРЕЧЧИНАЩо чекає туристів у Туреччині після обвалу турецької ліри

Що чекає туристів у Туреччині після обвалу турецької ліри

Відпочинок у Туреччині – принаймні новорічний – може виявитися найдешевшим за останні роки через різкий обвал ліри. Таку оцінку озвучили експерти. Ліра впала до рекордно низького рівня до долара – до 13 лірів за долар.

Стосовно гривні ліра теж дешевшає. На даний момент курс – 4,4 ліри за 10 гривень, згідно з даними google.

«Падіння курсу ліри не означає, що готелі та авіаквитки будуть дешевшими, але сама відпустка може бути дешевшою при покупці їжі, напоїв та розваг», – зазначають експерти. Також вони радять здобувати ліри після прибуття і «не міняти занадто багато».

Нагадаємо, обвал турецької ліри може призвести не тільки до зростання цін на тури, а й до економічної нестабільності в країні, за якою ризикує політична, подробиці читайте за посиланням.

При цьому нагадаємо, що у дальній перспективі проблеми з турецькою валютою обернуться подорожчанням готелів та турів – це прогнозують експерти турецького турбізнесу. На засіданні Асоціації турецьких туристичних агентств (TÜRSAB) експерти заявили, що до квітня-травня ціни на турецькі курорти зростуть на 50-60%, чому причиною є високий попит з боку іноземних туристів, а також – непередбачувана ситуація з валютою. При цьому готельєри скаржаться, що кожного тижня ціни на необхідні товари зростають на 30% і це вкрай невигідно для туризму.

Крім того, доведеться додати ще одне попередження – особливо актуальне для туристів, які вирушили не в готелі Середземноморського узбережжя, а до Стамбула. Різке падіння ліри вже призвело до змін «політичного клімату» – у великих містах вже «зафіксовано» масові протести. Тобто турист має ризик потрапити в центр зіткнень.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода