ГоловнаСловенія5 неймовірних та відповідальних автоподорожей Словенією

5 неймовірних та відповідальних автоподорожей Словенією

Словенію часто називають маленькою. І хоча ця центральноєвропейська країна посідає 24-е місце за площею серед 27 країн ЄС, це позитивний момент для водіїв та велосипедистів. За один візит до Словенії можна побачити безліч наймальовничіших сіл, незайманих лісів, покритих виноградниками передгір’я, карстових ландшафтів та приморських міст і зробити безліч величних фотографій на все життя.

Що дізнаються багато мандрівників, коли їдуть або їдуть Словенією: вона може бути компактною на двомірній карті, але колишня югославська республіка – важкоатлет у 3D. Топографія тут густо усіяна приголомшливими гірськими хребтами – їхні вершини відбиваються у високогірних озерах, що живляться річками, котрі котяться хвилястими схилами пагорбів і зливаються з Адріатичним морем. Головне при поїздці автомобілем або велосипедом, незалежно від сезону, – не поспішати і ввібрати в себе тихі словенські дороги. Дозвольте бути вільним, як відкрита дорога.

Зазначені відстані не є прямими між початковою та кінцевою точками; передбачається деяке відхилення від основного маршруту, що дозволить вам найкраще вивчити кожен регіон.

Також читайте: Словенія тимчасово призупиняє вакцинацію однією з вакцин через смерть молодої жінки

5 неймовірних та відповідальних автоподорожей Словенією

Подорож від Альп до Адріатики

Початок – Бовець; Кінець – Копер; Відстань – близько 300 км.

Осінь – найкращий час для цієї найбільшої словенської подорожі, яка починається з Бовця на бірюзовій річці Соча, розташованій у Юлійських Альпах. Потім дорога проходить через серце національного парку Триглав, піднімаючись на перевал Вршич заввишки 5285 футів, із 50 крутими поворотами, що ведуть до Краньська-Гори, знаменитого місця проведення Кубка світу з лижного спорту. На вас чекають найвідоміші ікони: тектонічні та льодовикові озера Блед і Бохінь. Поміняйте снігову кулю на келих вина, коли перетинатимете виноградники Горішка-Брди, які зливаються з печерним карстовим регіоном, щоб доставити вас – вже майже словенця – у Копер на узбережжі Адріатичного моря.

Подумайте про придбання карти Юлійських Альп, щоб отримати знижки на тури, автобуси, велосипеди та морські екскурсії. У містечку Бохіньська-Бистриця, неподалік озера Бохінь, зануріть свій автомобіль на поїзд, що проходить через Альпи. Обидва екологічні варіанти допомагають усунути пробки в цій чутливій екосистемі і дозволяють водіям економити бензин, сидіти склавши руки та милуватися краєвидами.

Також читайте: Словенія посилює заходи по боротьбі з COVID

5 неймовірних та відповідальних автоподорожей Словенією

Велосипедний маршрут для гурманів

Початок – Долина Соча; Кінець – Марібор; Відстань – близько 480 км

Зелений гурманський маршрут Словенії (SGGR), запущений минулого року, коли Словенія здобула титул Європейського гастрономічного регіону на 2021 рік, веде велосипедистів виноградниками, ресторанами, відміченими зірками Мішлен, та сімейним бістро, що протягнувся від західного краю країни до її східного кінця. SGGR також пропонує серпантинні підйоми до типових словенських сіл, розташованих на височинах, і вздовж річок до замків, що висять на стрімких скелях. І хоча це не автомобільна подорож, ви проїдете на колесах тими самими місцями, тільки з більшою людською доступністю.

SGGR – один із кількох нещодавно створених словенських маршрутів, у яких вільно надається інформація, щоб любителі пригод могли самостійно вивчити культуру, кухню та активні можливості країни. Маршрут починається з Кобаріда, в долині Соча, і проходить вздовж італійського кордону, а потім прямує на схід через столицю Любляну до пасторальної річки Сава. Останні етапи проходять вздовж річки Драва до Марібору. Помінявши ремінь безпеки на велосипедний шолом, ви подорожуватимете як слов’янець, заробляючи на їжу та вино після утомливих днів у сідлі.

Автоподорож долиною Сави

Початок – Краньська Гора; Кінець – Брежице; Відстань – близько 200 км

Поїздка вздовж річки Сава веде шукачів пригод по діагоналі від крайнього північно-західного кута Словенії до південно-східного куточка, що притиснувся до Хорватії. Історично це одна з найважливіших водних артерій Європи; вона охоплює Словенію, Хорватію, Боснію та Герцеговину та Сербію. Для мандрівників знайомство з цим культурним коридором необхідне розуміння країни та регіону загалом.

Подорож починається біля витоків Сави, неподалік Краньська-Гори, і проходить повз озеро Блед, де гори обрамляють його часто зустрічається острівну церкву, яка надасть вам, можливо, кращу фотосесію у вашому житті. Маршрут триває на південь до Любляни, де центр міста пожвавлений ринками просто неба, кафе, водоймищами і чудовими ресторанами. Подорож закінчується у Брежиці у регіоні Посав’є, де виноградники та замки зливаються на берегах річки, завершуючи цю центральноєвропейську казку.

Також читайте: В які країни та за яких умов туристи можуть потрапити в країни ЄС

5 неймовірних та відповідальних автоподорожей Словенією

Автоподорож термальними курортами

Початок – Марібор; Кінець – Марібор; Відстань – близько 400 км

Коли ви прямуєте на схід до Паннонської рівнини, над якою домінують річки Сава та Драва, геологія починає змінюватися. Тут вапнякові Альпи щокроку змінюються термальними водами. Римляни відкрили ці словенські скарби тисячоліття тому. Сьогодні прилеглі до них лікувальні та оздоровчі курорти, деякі з яких мають багатовікові традиції, за одне відвідування перетворять вас із страждаючого від стресу на розслабленого та одягненого.

Почніть та закінчіть свій маршрут у Маріборі, другому за величиною місті країни. Звідти вирушайте на південь та скористайтеся перевагами близько 20 природних лікувальних курортів, що розташовані вздовж дороги. Коли ви наблизитесь до завершення петлі, відсвяткуйте цю подію екскурсією по пивоварні в місті Лашко, яке також називається одним з найвідоміших словенських сортів пива. Для тих, хто хоче активнішого відпочинку між зупинками, слідкуйте за майбутнім запуском “Зеленого оздоровчого веломаршруту Словенії”.

Велосипедна петля “Первісний ліс”

Початок – Кочів’я; Кінець – Кочов’я; Відстань – близько 145 км

Понад 60 відсотків території Словенії покрито деревами, і майже 75 відсотків її ландшафту перебуває під охороною. Проте регіон Кочевсько, більш ніж на 90 відсотків покритий лісами, вважається природною столицею країни. Чотириетапний маршрут Slovenia Green Kočevsko Cycle Loop, ще один з недавніх пригодницьких маршрутів, дає велосипедистам можливість проїхати незайманими та занесеними до списку ЮНЕСКО стародавніми буковими та ялицевими лісами, де мешкають лисиці, ведмеді, рисі та олені. Панорами також непогані. З вершини Динарських Альп можна побачити орлів, яструбів та річку Колпа, яка протікає вздовж хорватського кордону.

Свіжі новини

Погода

Також читайте