ГоловнаCOVID Travel NewsЄС скоротив список безпечних третіх країн

ЄС скоротив список безпечних третіх країн

Рада ЄС перейшла від намірів до дій: ще минулого тижня відомство вивчало питання про виключення України з безпечного списку третіх країн ЄС, а вже 9 листопада, у вівторок, офіційно заявила про її виключення з епідеміологічних причин. «Компанію» Україні склав Сінгапур – азіатську країну тепер теж визнано небезпечною для туризму. Рішення було оголошено Радою ЄС у прес-релізі.

Скорочення списку безпечних для подорожі третіх країн чітко показує тенденцію до наростання тривожності навколо туризму. Перегляд списку означає, що державам-членам тепер рекомендується повторно запровадити обмеження на в’їзд для тих, хто прибуває з Сінгапуру та України, зокрема для нещеплених мандрівників. «Після розгляду відповідно до рекомендації про поступове скасування тимчасових обмежень на «несуттєві» поїздки до ЄС Рада оновила список країн, спеціальних адміністративних регіонів та інших суб’єктів та територіальних органів, щодо яких мають бути зняті обмеження на поїздки. Зокрема, зі списку було виключено Сінгапур та Україну», – зазначалося у прес-релізі Ради ЄС.

Рішення було ухвалено після того, як Сінгапур та Україна повідомили про значне зростання кількості випадків COVID-19 за останні тижні. Дані ВООЗ показали, що тільки за останні 24 години Сінгапур повідомив про 2.553 нові випадки захворювання на ковід, при цьому населення країни становить 5.686 мільйона осіб. З іншого боку, Україна, яка налічує 44.13 мільйона жителів, повідомила про 13.068 нових випадків захворювання.

Нагадаємо, минулого тижня Рада була налаштована виключити Україну зі списку безпечних країн. Цю інформацію також підтвердило Міністерство закордонних справ України, яке поспішило вказати, що хоча країна була виключена з білого списку, це ніяк не вплинуло на угоду про безвізові поїздки між Україною та ЄС – подробиці тут.

Востаннє список безпечних третіх країн влада ЄС «перебрала» 29 жовтня. Тоді до нього були додані Аргентина, Колумбія, Намібія та Перу. Незабаром кілька країн почали застосовувати цю рекомендацію, у тому числі Німеччина та Швеція.

Попереднього разу влада ЄС оновила список 8 жовтня. У цей транш потрапили Бахрейн і Об’єднані Арабські Емірати. Станом на 9 листопада список безпечних третіх країн ЄС є таким:

Аргентина
Австралія
Бахрейн
Канада
Чилі
Колумбія
Йорданія
Кувейт
Намібія
Нова Зеландія
Перу
Катар
Руанда
Саудівська Аравія
Південна Корея
Об’єднані Арабські Емірати
Уругвай
Китай – за умови підтвердження взаємності

Згідно з повідомленням Ради ЄС, державам-членам настійно рекомендується зняти заборону на в’їзд для туристів із цих країн, а також для особливих адміністративних районів Китаю, Гонконгу та Макао. Рекомендується скасувати заборону на в’їзд для китайських мандрівників, коли Китай відповість взаємністю на цей крок.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода