ГоловнаМіжнародні організаціїЄСЄС: Росія ризикує стати причиною нової ядерної катастрофи в Європі, подібної до...

ЄС: Росія ризикує стати причиною нової ядерної катастрофи в Європі, подібної до Чорнобильської

Європейський Союз попередив, що вторгнення Росії в Україну може призвести до нової ядерної катастрофи в Європі через 36 років після чорнобильської аварії.

Російські сили, що вторглися, контролювали Чорнобильську зону — місце найстрашнішої ядерної катастрофи у світі в 1986 році — більше місяця, перш ніж піти наприкінці березня.

“Сьогодні незаконна та необґрунтована агресія Росії проти України знову загрожує ядерній безпеці нашого континенту”, – йдеться у заяві Єврокомісії.

Він додав, що сили Москви «націлилися та окупували українські ядерні об’єкти, необачно пошкодивши об’єкти».

«Незаконна окупація та порушення нормального функціонування, такі як перешкоджання ротації персоналу, підривають безпечну та надійну експлуатацію українських атомних електростанцій та значно збільшують ризик аварії», — йдеться у заяві.

Російські війська також захопили Запорізьку атомну електростанцію, найбільшу в Європі після атаки на об’єкт, що викликала загальне занепокоєння.

«У річницю аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року ми знову висловлюємо наше глибоке занепокоєння ризиками для ядерної безпеки, спричиненими нещодавніми діями Росії на Чорнобильському майданчику», — йдеться у заяві ЄС. «Закликаємо Москву повернути українській владі контроль над окупованою Запорізькою АЕС та утриматися від будь-яких подальших дій проти ядерних установок».

Голова Управління ООН з ядерного нагляду назвав окупацію Чорнобиля Росією «дуже дуже небезпечною» під час сьогоднішнього візиту на місце з групою експертів, які проводять радіаційні випробування та доставляють основні комплекти.

Україна стверджує, що під час окупації зони відчуження російські солдати рили окопи у високорадіоактивних місцях.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте