ГоловнаПолітикаДжо Байден та Володимир Путін обмінялися попередженнями

Джо Байден та Володимир Путін обмінялися попередженнями

Президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін обмінялися попередження про Україну під час телефонної розмови вчора, але також висловили певний оптимізм, що майбутні дипломатичні переговори наступного місяця сприятимуть зниженню напруженості.

У 50-хвилинній телефонній розмові Байден сказав, що Сполучені Штати закликають Росію скоротити свою військову присутність поблизу кордону з Україною, а Путін сказав, що можливі нові санкції Заходу проти Москви призведуть до розколу у відносинах.

Розмова була ініційована президентом Росії, зазначає Reuters.

“Президент Байден сказав, що значний прогрес у діалозі може бути досягнутий лише в атмосфері деескалації, а не ескалації”, – заявила прес-секретар Білого дому Джен Сакі.

Помічник Путіна Юрій Ушаков заявив, що переговори створили добрі умови для продовження діалогу між двома сторонами. Ушаков сказав, що російська сторона задоволена телефонною розмовою, яка була присвячена проханню Москви про західні гарантії безпеки.

Байден знову пригрозив безпрецедентними санкціями проти Росії, якщо Росія вторгнеться в Україну.

«Байден описав два шляхи», один із яких був шляхом дипломатії. “Інший шлях більше пов’язаний зі стриманістю, включаючи серйозні витрати та наслідки, з якими Росія зіткнеться, якщо вирішить вторгнутися в Україну”, – сказав високопосадовець.

«Однак наш президент відразу відреагував на це і сказав, що якщо Захід зрештою вирішить у тій чи іншій формі запровадити ці безпрецедентні санкції, все це може призвести до повного розриву відносин між нашими країнами. І що це буде вкрай серйозним ударом у відносинах Росії із Заходом загалом», – заявив Юрій Ушаков.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода