ГоловнаПолітикаБайден: якщо Росія вторгнеться в Україну, США відповідають рішуче

Байден: якщо Росія вторгнеться в Україну, США відповідають рішуче

Президент США Джо Байден запевнив у телефонній розмові свого українського колегу Володимира Зеленського, що Сполучені Штати та їхні союзники рішуче дадуть відповідь, якщо Росія вторгнеться в Україну, заявив Білий дім, цитований AFP і Reuters.

«Президент Байден ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати, їхні союзники та партнери рішуче відреагують у разі подальшого вторгнення Росії в Україну», – заявила прес-секретар Білого дому Джен Сакі.

Вона сказала, що президент Байден висловив підтримку дипломатичним зусиллям, зокрема, переговорам 9 та 10 січня у Женеві між високопоставленими офіційними особами США та Росії.

Президент України заявив, що обговорив із Джо Байденом спільні дії щодо збереження миру в Європі та недопущення подальшої ескалації.

«Перша міжнародна розмова в році з @POTUS (абревіатура президента США) доводить особливий характер наших відносин», – написав Зеленський у Twitter. У своєму посту він зазначив, що обговорювалися спільні дії України, США «та партнерів щодо збереження миру в Європі, запобігання подальшій ескалації, реформам та деолігархізації». «Ми високо цінуємо непохитну підтримку України», – додав він.

Зеленський і Байден поговорили лише через кілька днів після другої розмови Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним за місяць на тлі напруженості біля кордону Росії з Україною, де Росія зібрала війська, що викликало побоювання у Києві та його союзниках перед новим військовим наступом.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода