ГоловнаНаукаООН: Землі загрожує велика кількість астероїдів

ООН: Землі загрожує велика кількість астероїдів

Людству відомо лише близько 40 відсотків великих і пересічних астероїдів і комет, пише РИА Новости. Крім того, сьогодні відомо понад 25 000 таких об’єктів, згідно зі звітом, розміщеному на сайті Науково-технічного підкомітету Комітету ООН з використання космічного простору в мирних цілях.

«За оцінками, ідентифіковано лише близько 40 відсотків значних об’єктів поблизу Землі», – йдеться в звіті.

У документі наголошується, що в 2020 році глобальна мережа астрономічних обсерваторій, розташованих більш ніж в 40 країнах, зібрала майже 39,5 мільйона записів спостережень за астероїдами і кометами. Станом на 17 квітня 2021 року вченим було відомо про 25 647 об’єктах, близьких до Землі. Крім того, в 2020 році було відкрито 2959 таких об’єктів – рекордна кількість.

Раніше науковий керівник Інституту астрономії РАН Борис Шустов заявив “РИА Новости”, що експертам відомо лише одне з десяти космічних тіл розміром понад 100 метрів і лише один відсоток тіл розміром близько 50 метрів, таких як був Тунгуський метеорит. Водночас такі маленькі тіла, як те, що впало в Челябінську, неможливо заздалегідь виявити на великій відстані.

Також, за словами Шустова, Росія виявляє недостатню кількість небезпечних космічних об’єктів в порівнянні з іншими країнами. Таким чином, за станом на січень 2019 року внесок Росії в виявлення небезпечних астероїдів і комет становить 0,1 відсотка, а основний внесок вносять США. На початку 2019 року фахівцям було відомо близько 18 тисяч небезпечних об’єктів, з яких 99% – астероїди.

У зв’язку з актуальністю такої загрози головний науковий інститут Роскосмоса оголосив про намір створити національний Центр спостереження за небезпечними астероїдами і кометами.

Джерело: BGNES

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте