ГоловнаОАЕУ ОАЕ 40-річний чоловік став жертвою криптошахраїв у Tinder

У ОАЕ 40-річний чоловік став жертвою криптошахраїв у Tinder

40-річний чоловік з Аджмана на ім’я Саджад Хан став жертвою криптошахраїв, намагаючись знайти другу дружину у додатку для знайомств Tinder. Дівчина, з якою він познайомився онлайн, представилася Ганною та запропонувала йому інвестувати у криптовалюту під назвою BIS, запевняючи, що інвестиції змінять його життя.

В результаті батько п’ятьох дітей перерахував своїй інтернет-подрузі US$ 47 тисяч, які відкладав на купівлю будинку. Крім того, він умовив вкластися в криптосхему двох друзів – Мохсін Алі та AK втратили US$ 11 і US$ 3 тисячі відповідно.

Саджад Хан розповів, що ніколи не бачив свою співрозмовницю у реальному житті. «Між нами не було нічого спільного, але вона поводилася дружелюбно і була дуже балакучою. Вона називала мене “Дорогой”, а я її – “Принцесою”. Я шукав супутницю життя і побачив в Ганні ідеальну дружину. Вона сказала, що хоче відкрити студію йоги, і це мене вразило», – сказав потерпілий.

Після нетривалого інтернет-роману чоловік залишився з розбитим серцем та порожнім гаманцем. Він поділився своєю історією для того, щоб убезпечити інших мешканців ОАЕ від інтернет-шахраїв. Варто зазначити, що останнім часом додатки для онлайн-знайомств стали справжнім пасовиськом для шахраїв – вони заробляють у них мільйони доларів щорічно.

Експерти вважають, що щонайменше кожен десятий профіль у додатках є підробленим. Саджад розповів, що Ганна попросила перенести листування до WhatsApp, а потім схилила його до інвестування в криптовалюту, зокрема надіслала презентацію проекту на 68 сторінках, де описувався весь механізм заробітку, і пообіцяла, що вартість криптовалюти зросте до US$ 500.

“Нареченому” довелося відкрити рахунок на онлайн-біржі Binance і перевести US$ 1000 на платформу FidelityEx. Перший прибуток склав US$207, після чого жінка попросила вкласти більше грошей. Загалом Саджад та його друзі перевели зі своїх банківських рахунків на криптобіржу понад 230 тисяч дирхамів. Коли вони спробували вивести прибутки, веб-сайт не дозволив їм це зробити, а Ганна просто заблокувала всі контакти.

«Важко було повірити, що жінка, яка щодня обмінювалася зі мною любовними повідомленнями, відразу відвернулася від мене. Спочатку вона вкрала моє серце, а потім мої гроші», — поскаржився Саджад. У паніці жертви звернулися до служби підтримки FidelityEx, проте всі адреси виявилися недійсними.

Як з’ясувалося згодом, FidelityEx – це фірма-одноденка, яка лише користується брендом американської корпорації Fidelity Investments Inc для фінансових махінацій. Торік канадський регулятор Canadian Securities Administrators випустив попередження для інвесторів про шахрайство з використанням логотипу, бренду та зображень Fidelity.

Дані Федеральної торгової комісії США показують, що тільки 2021 року американці втратили US$ 547 млн, зв’язавшись із шахраями на сайтах знайомств.

Популярність криптовалют як прибуткового фінансового інструменту призвела до появи великої кількості витончених шахрайських схем. Нерідко шахраї створюють підроблені гаманці або використовують фальшиві криптобіржі для крадіжки грошей.

Щоб уникнути крадіжки криптовалюти, експерти радять зберігати гроші в холодних гаманцях поза біржею. При цьому слід переконатися, що біржа централізована, ліцензована та перебуває під контролем державних органів. Слід уникати криптосхем, які пропонують надзвичайно високий прибуток у короткостроковій перспективі.

Свіжі новини

Погода

Також читайте