ГоловнаЕкономікаКабмін розповів як отримати одноразову грошову допомогу 6500 грн

Кабмін розповів як отримати одноразову грошову допомогу 6500 грн

Постанова Кабміну від 04.03.2022 р. № 199, передбачає перерозподіл бюджетних коштів і надання у 2022 році застрахованим особам одноразової матеріальної допомоги у зв’язку із втратою частини заробітної плати (доходу), робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Такі зміни мають запрацювати з 14 березня 2022 року. – пише Liga Zakon

Допомога буде надаватися в рамках Програми «єПідтримка», затвердженою постановою КМУ «Деякі питання надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка» від 09.12.2021 р. № 1272, до якої і внесено відповідні зміни.

Розмір допомоги становить 6500 грн. Надавати її будуть застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, та фізособам – підприємцям, страхувальники яких одночасно відповідають таким ознакам:

  • перебувають на обліку як платники ЄСВ в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, що затверджується Кабміном за поданням ДСНС;
  • подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;
  • не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Для того, щоб отримати допомогу у розмірі 6500 грн, слід діяти в тій же послідовності, що й була передбачена для отримання 1000 грн.

Отже, необхідно:

  • встановити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;
  • обрати у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) послугу «єПідтримка«;
  • відкрити поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги в одному з банків України, з яким Мінцифри уклало відповідний договір інформаційної взаємодії, та/або перевірити номер поточного рахунка (за стандартом IBAN) отримувача допомоги для виплати допомоги, інформація щодо якого передана банком та який наявний у мобільному додатку Порталу Дія (Дія).

Окрім того потрібно подати запит, який містить такі дані:

  • прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
  • дата народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (за наявності);
  • номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) отримувача допомоги.

Отримувачі допомоги несуть відповідальність за достовірність інформації, поданої для отримання допомоги.

Для визначення застрахованих осіб, які мають право на допомогу, будуть використовуватися відомості, які надасть Пенсійний фонд України.

Протягом одного робочого дня з дня визначення території, на якій проводяться бойові дії, ДПС має передати Пенсійному фонду України відомості страхувальників, які перебувають на обліку як платники ЄСВ, сформовані ДПС станом на 1 число місяця.

Пенсійний фонд України на підставі відомостей, що обробляються у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про застрахованих осіб, та на підставі інформації ДПС про страхувальників, яка поновлюється щомісяця до 10 числа, має сформувати та передати Мінцифри інформацію про застрахованих осіб, що містить актуальні відомості на дату та час її формування.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туризм Єгипту перестав приймати готівку

«Цифрову трансформацію» переживає туризм Єгипту — це призводить до...

У Таїланді офіційно нагадали туристам як можна повернути свої гроші

З того моменту, як Таїланд відкрився для туристів, кількість...

Лас-Вегас розшукує туриста, який виграв 229 000$

Розслідування фахівців із регуляторів азартних ігор штату Невада (США)...

Туристам розповіли, з якими грошима краще їхати до Таїланду

Уникнути помилок при обміні валюти та зняти гроші без...

Усі мільярдери разом узяті заробили під час пандемії більше грошей, ніж за 14 років до цього

Вісім найбагатших людей світу подвоїли вартість свого стану під...