ГоловнаЕкономікаЗеленський: Європа закриє свої порти для російських кораблів

Зеленський: Європа закриє свої порти для російських кораблів

Норвегія та решта Європи мають закрити свої морські порти для російських суден, заявив сьогодні в парламенті Норвегії президент України Володимир Зеленський, повідомляє Reuters.

Європейський Союз і, сподіваюся, Норвегія повинні запровадити заборону використання російськими судами європейських портів, поки вони блокують наші порти, сказав Зеленський, виступаючи по відеозв’язку з України.

Він додав, що Україна та Норвегія, другий за величиною постачальник газу в Європі після Росії, розпочали переговори про постачання 5 млрд. кубометрів газу наступної зими.

“Ви можете зробити вирішальний внесок в енергетичну безпеку Європи, надавши необхідні ресурси як країнам Європейського Союзу, так і Україні”, – сказав Зеленський норвезьким законодавцям. “Ми вже розпочали діалог про постачання близько 5 мільярдів кубометрів на наступний опалювальний сезон. Я сподіваюся, що це стане основою для нашої довгострокової співпраці у цій галузі”.

Минулого року скандинавська країна експортувала 113,2 мільярда кубометрів газу, нагадує Reuters.

Зеленський також заявив 169 законодавцям у Стортингу, Норвегія, що Росія “хоче зруйнувати основи Європи”, повідомляє Associated Press. Глава української держави зазначив, що “зараз вирішується майбутнє Європи”, і сказав, що з огляду на військову активність Росії в Україні для неї “немає заборонених цілей”.

Свіжі новини

Погода

Також читайте