ГоловнаLifeStyleБезпека польоту: кисневі маски. Як користуватися і як все влаштовано

Безпека польоту: кисневі маски. Як користуватися і як все влаштовано

Мало знайдеться людей, які ще не відчували хвилювання під час польоту літаками. На початку польоту бортпровідники проводять інструктаж безпеки. В одному з пунктів приділяється увага кисневим маскам. У цій статті ми розповімо, навіщо потрібні кисневі маски у літаку, як ними користуватися.

Звичайний пасажир бачить кисневу маску тільки під час передпольотного інструктажу, та й більшість чомусь під час їх демонстрації дивиться кудись на всі боки. І не приділяє цьому належної уваги, і навіть даремно!

Сама можливість літати швидко для літака обумовлена ​​зниженим опором повітря: що далі від Землі, то менша його щільність (тобто менша на одиницю об’єму молекул кисню, азоту та інших газів, з яких складається повітря). Тобто що вище ми летимо, то вище можлива швидкість. Якщо раптом відбувається розгерметизація салону, то маски автоматично випадають із спеціальних відсіків. Вони розташовані в багажних полицях, безпосередньо над пасажирськими сидіннями, поруч із панеллю управління місцевим освітленням, вентиляцією та кнопкою виклику стюарду. Кількість масок завжди на одну більше, ніж сидінь у ряді, наприклад, якщо 3 сидіння, то масок буде 4, така кількість розрахована для пасажирів, які летять із дітьми на руках. Хвилюватися, що масок не вистачить, немає жодних підстав: їхня кількість завжди передбачена із запасом. Крім того, дві маски є в туалетах, 2 над місцями бортпровідників та по 2 у кожному кухонному модулі.

Деякі пасажири помилково вважають, що кисень для масок завантажують у балонах в аеропорту як питну воду. Це не так. Живильний повітря отримують вже безпосередньо в літаку. Для цього кожен ряд сидінь обладнаний окремим генератором. Кисень утворюється внаслідок протікання хімічної реакції заліза з хлоратом чи перхлоратом натрію. Тривалість реакції становить максимум 12 хвилин. Цього цілком достатньо, щоб пілот опустив борт на безпечну висоту, де можна вільно дихати без маски.

Як користуватися кисневими масками в літаку

У разі випадання зі спеціальних відсіків кисневих масок слід негайно взяти та надіти її.

ВАЖЛИВО! Першим надіти кисневу маску зобов’язаний дорослий, щоб бути здатним діяти далі: надіти маску на дитину і дотримуватися вказівок екіпажу.

У тому випадку, якщо дорослий почне надягати маску на дитину і від нестачі кисню в цей момент знепритомніє, то йому вже ніхто не допоможе. Як і дитині, яка залишиться віч-на-віч з екстреною ситуацією.

Подача кисню почнеться в момент, коли ви потягнете на себе при надяганні. Механізм спрацьовування найпростіший: натягується канатик, який витягує запобіжний штир, підпружинений біяк ударяє запал і починається хімічна реакція. А хтось маску не потягне, кисню не отримає.

НЕ ПАНІКУВАТИ, якщо побачите димок, відчуєте запах гару, різке зниження та закладеність вух.

Кисню вистачить на 12-15 хвилин, цього часу достатньо, щоб пілоти знизили повітряне судно на безпечну висоту, приблизно до 1 000 метрів. Тому якщо випали кисневі маски і літак почав різко втрачати висоту – це не тому, що він падає, а тому, що екіпаж робить те, що має. Закладеність вух – це теж нормальний стан, стане комфортнішим, як тільки висота стабілізується.

Якщо легкий димок піде салоном при активації кисневих масок, це нормально і не повинно вас лякати. Панель над кожним сидінням містить коктейль із хімічних речовин, які при згорянні виділяють кисень. Потягнувши маску, ви активуєте хімічний процес, який неможливо перервати або зупинити.

Запах гару – це не пожежа, а наслідки хімічної реакції.

На той випадок, коли якомусь пасажиру стає погано і йому потрібний кисень, на борту в затишних місцях є кілька балонів із киснем.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода