ГоловнаКубаЯкими автомобілями може здивувати Куба туристів

Якими автомобілями може здивувати Куба туристів

Можливо, у Куби не так багато спільного з її сусідом США, але за шість десятиліть, що пройшли з моменту розриву економічних зв’язків між двома країнами, класичні американські автомобілі – за іронією долі – стали одним із найвідоміших символів країни. Як яскраве відображення декадентського розквіту Куби 1950-х років, вони також стали популярною туристичною пам’яткою.

Американські автомобілі збереглися на десятиліття завдяки винахідливості їхніх власників

Куба – одна з небагатьох країн у світі, де більшість приватних автомобілів старші за своїх власників. Через нескінченного торговельного ембарго США вулиці Гавани та Сантьяго-де-Куба заповнені багатим асортиментом застарілих Buicks, Pontiacs, Oldsmobiles та Plymouths, які нагадують про ту епоху, коли Детріот ще виробляв найдосконаліші двигуни на планеті. Те, що ці автомобілі досі працюють, свідчить про винахідливість їхніх власників. Не маючи доступу до запасних американських частин та не маючи можливості придбати сучасні запчастини з Японії чи Європи, кубинці були змушені пристосовуватися та виявляти винахідливість. Багато з їхніх застарілих автомобілів були переобладнані та гібридизовані. Те, що зовні виглядає як “Шевроле” 55-го року, може приховувати під собою двигун “Лади” або запчастини від мексиканського вантажівки.

В результаті більша частина “танків янкі”, які астматично шкутильгають вулицями кубинських міст, виглядають (і звучать) так, ніби одне колесо у них уже в купі металобрухту.

Але це не всі старі “бенгери” чи “халопі”. Деякі кубинські автомобілі були з любов’ю повернені до життя.

Якими автомобілями може здивувати Куба туристів

Gran Cars – це супер-стильні та красиві автомобілі

Gran Car – це державна компанія таксі, яка використовує відремонтовані американські автомобілі для перевезення туристів великими містами Куби. Хоча вартість проїзду в них вища, ніж у звичайних таксі, старовинні автомобілі утримуються в супер-стильному стані, сміливо відбиваючи втрачену велич 1950-х років. Забудьте про вибухові двигуни або в’їдливу іржу на кузові: Gran Cars – це відполіровані та стильні автомобілі.

Пройдіться по магазинах, і незабаром ви будете розмірковувати, куди сісти – в кабріолет Ford 1941 або в рожевий Chevy Bel Air зі шкіряними сидіннями. Автомобілі Gran Car спеціально використовуються для екскурсій містом, а люб’язний шофер, одягнений у сорочку гуаябера і широкополове солом’яне сомбреро, виступає у ролі гіда. Ці тури особливо популярні в Гавані, де водії чекають, ретельно начищаючи свої автомобілі, у Центральному парку та навколо нього. Годинна екскурсія основними пам’ятками Гавани коштує близько 34 канадських доларів (30 євро), включаючи обов’язкову поїздку по морській набережній Малекон, ухиляючись від гігантських хвиль. Водії платять щомісячний податок за оренду автомобіля у компанії та, як правило, приймають оплату в іноземній валюті. Зазвичай перевага надається євро, але перш ніж домовлятися про подорож, запитайте про це.

На деяких автомобілях ви можете відправитися в далеку подорож. Ви можете здійснити тижневий тур Кубою на класичному автомобілі з компанією Cubautos Traveling, яка також може організувати розміщення в casas particulares (приватних будинках) на зупинках по дорозі. Ціни починаються від 20 євро на день за автомобіль та водія, плюс 70 євро на день за харчування та проживання на двох.

Якими автомобілями може здивувати Куба туристів

Існує особливий спосіб викликати альмендронес (colectivos)

Для мандрівників, у яких свербить голова від бажання побувати під радаром заплутаної кубинської економіки, поїздка на таксі в кубинському стилі стане незабутнім досвідом. Таксі, офіційно звані colectivos, але в народі їх ласкаво називають almendrones або máquinas, курсують за фіксованими маршрутами у великих містах, таких як Гавана, де за проїзд стягується економічна плата в кубинських песо. Альмендрони – це майже завжди старі американські автомобілі, яким не допоміг ботокс 21 століття. І коли ми говоримо “старі”, ми маємо на увазі “старі”. Жорсткі двері, вихлопні труби та максимальна швидкість близько 40 км/год – це звичайне явище для цих метафоричних динозаврів Детройта.

Альмендрони – це, як правило, доля кубинців, які втискуються в них по п’ять штук за раз. Туристи рідко користуються ними, тому що не розуміють складної механіки (місцевої манери поведінки), необхідної для того, щоб викликати таксі – химерної та неперекладної системи семафорних сигналів руками. Однак, якщо ви трохи знаєте іспанську мову і у вас є кубинський друг, готовий забезпечити вас “знаннями”, це унікальний досвід, який ви не забудете найближчим часом.

Якими автомобілями може здивувати Куба туристів

Більшість “Лад” тепер є приватними жовто-чорними таксі

Путівники та журнали змусять вас повірити, що жодна вулиця Куби не обходиться без убогого романтичного Pontiac із жирним мучечо за кермом. Але найпоширеніший автомобіль на Кубі – це не красивий Chevrolet Bel Air або витончений Buick, а трохи менш сексуальна російська Lada, за якою слідує її забутий потворний кузен, огидний Москвич.

Вважаючись чимось на кшталт дешевого жарту за межами Куби, Лади були престижним символом статусу у 1970-х та 80-х роках, коли їх видавали працівникам комуністичної партії як нагороду за добру роботу. У країні, де нічого не викидається, збереглося безліч цих коробчатих “Фіатів” у радянському стилі. У наші дні значна частина “Лад” працює як приватні жовто-чорні таксі. Не маючи права стояти на офіційних стоянках таксі біля туристичних готелів (вони призначені для Gran Cars або сучасних державних Cubataxis), таксі Lada проводять свої дні, блукаючи вулицями у пошуках попутників. Для ощадливих туристів цілком прийнятно викликати таксі (не потрібно ніяких складних сигналів рукою) і домовитися про ціну проїзду, перш ніж сісти в машину. Що стосується якості, то не чекайте ременів безпеки або кондиціонерів. Але те, чого не вистачає цим російським реліквіям у комфорті, вони компенсують довговічністю – і ціною.

Лади – не єдині копії Fiat на Кубі. Ще один пережиток холодної війни – Polski 126, автомобіль, який був ліцензований компанією Fiat, але вироблявся та збирався колишніми друзями Куби у Польщі. Маленький, але культовий автомобіль, кубинці згодом прозвали дешевий, добре зроблений Polski polaquito (маленький поляк) та імпортували його натовпом; країна стверджує, що у ній зареєстровано близько 10 000 власників Polski. Тим не менш, незважаючи на симпатичний імідж автомобіля та його нещадну економічність у порівнянні з дизельними “танками янкі”, ви навряд чи побачите його на обкладинці глянсового журналу про подорожі.

Є також кілька старих британських автомобілів, що курсують кубинськими вулицями

Рідкіші, ніж їхні американські родичі, але такі ж красиві і часто такі ж доглянуті – це забуті кинуті автомобілі з Коулі та Ковентрі. Найпопулярнішою маркою британських автомобілів, що перебралися через Атлантику в 1950-х і 60-х роках (і дожили до наших днів), були Hillman Minx серії I – серії IIIC, хоча ви також можете помітити розсип Morris Minors та Triumph Heralds.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

На якому автомобілі повинен їздити чоловік, щоб його помітила жінка?

Цікаве дослідження було проведено в Бельгії, щоб визначити, чи...

У Єгипті запустять літаючі таксі для туристів

Розвиток курорту Шарм-ель-Шейх і нові пропозиції для туристів, до...

В столиці Греції нові правила автомобільного руху

У центрі столиці Греції Афін діє нова система автомобільного...

“Тесла 3”: новий “народний автомобіль” Німеччини?

У вересні Tesla майже наздогнала Volkswagen з продажу в...

Після чіпів автовиробники в Європі готуються до чергового дефіциту

У той час як дефіцит мікросхем, схоже, залишиться на...