ГоловнаКореяВлада КНДР підірвала цілий курорт з готелями, який був символом дружби з...

Влада КНДР підірвала цілий курорт з готелями, який був символом дружби з Сеулом

Північна Корея підірвала цілий туристичний курорт, який колись символізував мир та співпрацю з Південною Кореєю. Йдеться про гольф-курорт Diamond Mountain, розташований на горі Кумган.

Туристичний регіон, спеціальний адміністративний район Північної Кореї, було створено 2002 року прийому південнокорейських відпочиваючих. Це була відмінна риса «сонячної політики» Південної Кореї щодо взаємодії зі своїм сусідом – зовнішньополітична основа, яка мала зміцнювати співпрацю між двома країнами через економічну взаємодію.

Південнокорейці відвідували регіон протягом кількох років, забезпечуючи іноземною валютою північнокорейську економіку. Проте туризм припинився 2008 року після інциденту, коли туристку застрелив північнокорейський солдат. Тоді 53-річна південнокорейська жінка зайшла до забороненої зони.

Після НП з ініціативи уряду Південної Кореї тури на курорт було припинено. Заборона продовжувала діяти протягом 10 років. У 2019 році північнокорейський лідер Кім Чен Ин відвідав туристичний регіон і розкритикував його, назвавши «відсталим», «безладним» та «пошарпаним», згідно з австралійським ABC News. ЗМІ повідомили, що він доручив відомствам перебудувати об’єкти відповідно до «естетичного смаку» Північної Кореї. Останні кілька років про долю курорту подробиць не було.

І ось тепер алегоричний об’єкт миру та надії виявився більше не потрібен. За даними The Times, Північна Корея використала вибухівку, щоб знести гольф-курорт, побудований Південною Кореєю для південнокорейців і колись символізував примирення між двома країнами. Як показали супутникові знімки, туристичні об’єкти підірвали минулими вихідними. А місяцем раніше, повідомили місцеві ЗМІ, на тій самій горі було знесено плавучий готель Haegumgang, яким володіє південнокорейська компанія Hyundai Group.

Південнокорейські урядовці спробували використати міжурядову гарячу лінію, щоб вимагати пояснень щодо знищення туристичних об’єктів у гірському регіоні, проте вони не отримали відповіді. “Односторонній акт Північної Кореї про демонтаж готелю явно йде врозріз з метою спільних зусиль між корейськими, заснованих на взаємній повазі і консультаціях”, – заявив The Times представник міністерства об’єднання Південної Кореї Ча Деок Чхоль.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Лікарі назвали продукти, які треба їсти на ніч, щоб добре спати».

Свіжі новини

Погода

Схожі новини