ГоловнаКолумбіяНайбільш розшукуваний колумбійський наркоторговець арештований

Найбільш розшукуваний колумбійський наркоторговець арештований

Колумбійська влада заарештувала Дайро Антоніо Усугу, відомого як Отоніель, лідера клану Перської затоки і наркоторговця, який розшукується в країні, повідомляє Reuters.

Отоніель був схоплений у суботу під час операції під кодовою назвою «Осіріс» збройних сил Колумбії, як підтвердили джерела в армії та поліції.

«Це найбільший удар по незаконному обігу наркотиків у нашій країні у цьому столітті. Цей удар можна порівняти тільки з крахом Пабло Ескобара у 1990-х роках», – заявив президент Колумбії Іван Дуке у відеозверненні. За його словами, під час операції помер поліцейський.

Уряд Колумбії оголосив про нагороду 3 мільярди песо (близько 800 000 доларів) за інформацію про місцезнаходження Отоніеля, а Сполучені Штати запропонували 5 мільйонів доларів, щоб допомогти знайти його.

Після перебування у лавах лівих партизанів та нетривалої кар’єри у воєнізованих формуваннях 50-річний Усуга став лідером клану Перської затоки, одного з наркокартелів Колумбії. Картель налічує близько 1200 озброєних людей, в основному колишніх членів вкрай правих воєнізованих формувань, і присутні у 10 із 32 провінцій Колумбії.

У 2016 році колумбійська влада розпочала операцію «Агамемнон», під час якої було вбито і схоплено десятки помічників Отоніеля і почався пошук його активів, змусивши його залишитися в дорозі, повідомила поліція.

На відео в 2017 році Отоніель оголосив про свій намір вдатися до правосуддя, але цього не сталося.

У березні колумбійська поліція та Управління боротьби з наркотиками США (DEA) заарештували сестру Оттоніеля, яка була екстрадована до Сполучених Штатів, щоб постати перед судом за звинуваченнями у відмиванні наркотиків та грошей.

За словами влади, окрім незаконного обігу наркотиків, Gulf Clan також займається незаконним видобутком корисних копалин. Уряд Колумбії звинуватив картель у погрозах та вбивствах лідерів громад по всій країні.

В операції «Осіріс», яка призвела до захоплення Отоніеля, брали участь понад 500 співробітників колумбійського спецназу та 22 вертольоти, повідомив міністр оборони Дієго Молано.

Хоча президент Дуке оголосив, що захоплення Усуги поклало край клану Перської затоки, Серхіо Гусман, директор Colombia Risk Analysis, консалтингової фірми з політичних ризиків з Боготи, сказав, що новий лідер безперечно чекає, щоб захопити владу в картелі. За його словами, арешт Отоніеля не змінить основ наркобізнесу в Колумбії.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода