ГоловнаІзраїльІзраїль оголосив четвертий рівень небезпеки для туристів в Туреччині

Ізраїль оголосив четвертий рівень небезпеки для туристів в Туреччині

Найвищий – четвертий рівень попередження про небезпеку заслужив турецький Стамбул від ізраїльської Ради національної безпеки. Туристам прямо наказують не відвідувати цей регіон і негайно його покинути, якщо вони вже там знаходяться. Фактично, Туреччина оголошена небезпечною для туристів. Причина, згідно із заявою ізраїльських ЗМІ, – терористична загроза з боку Ірану. Іншим туристам, очевидно, прямо нічого не загрожує, а ось ризик «потрапити під роздачу», випадково опинившись поруч із місцем ймовірного теракту, завжди існує, а значить, також треба бути вкрай обережними, і намагатися уникати скупчень людей.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід закликав ізраїльтян в Туреччині негайно повернутися, а громадян скасувати плани поїздок до цієї країни. «Якщо ви вже знаходитесь у Стамбулі, поверніться до Ізраїлю якнайшвидше. Якщо ви планували подорож до Стамбул – скасуйте її. Жодна відпустка не варта того, щоб ризикувати своїм життям», – цитують його ізраїльські ЗМІ. Він заявив, що ізраїльські та турецькі сили безпеки вже попередили змову з метою викрадення та вбивства ізраїльських туристів.

В ізраїльських ЗМІ розповідають про кількох ізраїльтян, на яких «іранські вбивці» чекали в готелі. Туристів було попереджено про безпосередню загрозу під час шопінгу. “Кілька ізраїльтян, які відвідали Стамбул, були вивезені з Туреччини минулого тижня ізраїльськими співробітниками служби безпеки, які діяли на основі розвідданих, що показували, що відвідувачі наражалися на безпосередній ризик з боку іранських убивць”, – заявляють у Times of Israel.

Так, одній туристці, яка відвідувала ринок, зателефонував високопоставлений ізраїльський чиновник і сказав їй не повертатися до свого готелю, бо іранські вбивці чекали на неї та її чоловіка. Натомість туристи були направлені в аеропорт під охороною 10 ізраїльських співробітників служби безпеки відвіз пару до аеропорту, а потім до Ізраїлю. Ніяких додаткових подробиць про пару не розкрито, у тому числі про те, чи були вони індивідуально обрані як мішені з певної причини, чи їм загрожували лише через те, що вони є ізраїльтянами.

Зазначимо, що міністр закордонних справ Яїр Лапід закликав ізраїльтян загалом триматися подалі від Туреччини. Попередження четвертого рівня поки що «заслужили» лише чотири країни – Ірак, Ємен, Афганістан та Іран. Зазначимо, офіційно інші частини Туреччини залишилися на третьому рівні попередження – з рекомендаціями уникати відвідування країни з несуттєвих причин, у тому числі з метою туризму.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Туреччині вирує ураган: вітер зніс мінарет мечеті та дахи будівель

У Туреччині внаслідок урагану постраждали населені пункти у різних...

Сім готелів Туреччини увійшли до списку найкращих у світі

Сім готелів Туреччини було визнано найкращими у світі за...

Названі найдоступніші міста у світі для експатів

Greenback проаналізувала дані від Trading Economics та Expatistan, щоб...

Турецький мегаполіс став новим найбільш відвідуваним містом світу

Найбільше місто Туреччини Стамбул стало найвідвідуванішим містом світу за...