ГоловнаCOVID Travel NewsЗакон про дитячу вакцинацію ставить хрест на масовому туризмі до Іспанії

Закон про дитячу вакцинацію ставить хрест на масовому туризмі до Іспанії

Умови в’їзду, які назвали влада Іспанії для неповнолітніх туристів віком від 12 років, практично перекреслили на Іберійський півострів масовий потік сімейних туристів. Після виходу закону про вакцинацію підлітків іспанські готелі отримали численні скасування від іноземних туристів, які планували провести там свою відпустку. При цьому у великій кількості ануляції пішли від британських мандрівників, які рік у рік є основними гостями в материковій Іспанії, Канарських та Балеарських островах. Також ануляції були і від українських туристів. Загалом у туризмі Іспанії почалася справжня паніка, причому настільки сильна, що настрій суспільства навіть зміг вплинути на плани уряду – але про це у самому низу…

На тлі цієї вимоги щодо вакцинації дітей найбільший у Європі туроператор TUI заявив, що Мексика та Туреччина є популярними альтернативами Іспанії. Більше половини сімейних туристів змінили бронювання на ці напрямки або відклали плани на відпустку до Великодня.

Читайте також: Туризм у Туреччині потрапив на поріг нової кризи

Згідно з ухваленим законом, щоб в’їхати в Іспанію, мандрівники віком від 12 років мають пред’явити сертифікат про вакцинацію, в якому зазначено, що первинний курс вакцинації був проведений за 14-270 днів до поїздки до країни. «Лише вакциновані діти із подвійною вакцинацією можуть в’їхати до Іспанії. Майте на увазі, що вакциновані діти з разовою дозою не можуть відправитися до Іспанії з сертифікатом тесту NAAT/антиген. У всіх випадках вам потрібна форма медичного контролю», – пояснювалося на сайті «Безпечна подорож до Іспанії».

Крім того, готельєри на іспанських островах закликали свій уряд послабити обмеження, щоб залучити якнайбільше іноземних туристів і не втратити багатомільйонні доходи. Президент Асоціації готельєрів Тенеріфе Хорхе Маріхаль зазначив, наскільки серйозними були втрати прибутку, спричинені введеними антиковидними обмеженнями, і попросив уряд змінити правила, щоб більше туристів відвідували піренейську країну, яка так сильно залежить від туризму.

«Втрати на Канарських островах можуть становити майже 400 мільйонів євро. Це стосується лише готелів – якщо ми візьмемо до уваги ресторанну економіку, це вплине. Для нас британський ринок є найбільшим. У нас понад 2.5 мільйони британських громадян приїжджають на Тенеріфе щороку. Для нас ця частина року є однією з найважливіших. Весь цей прибуток буде втрачено», – нарік Марихаль.

P.S. Злякавшись повного провалу цього літа, іспанські чиновники пішли назад і в п’ятницю дозволили в’їзд до країни невакцинованим дітям з негативним результатом ПЛР-тесту з 14 лютого, повідомило міністерство промисловості, торгівлі та туризму країни. «Уряд оновлює медичні вимоги для в’їзду до Іспанії для групи віком від 12 до 17 років з країн, що не входять до ЄС… Починаючи з 00:00 у понеділок, 14 лютого, вони можуть подати негативний тест, зроблений за 72 години до в’їзду до країни», – повідомило відомство у п’ятницю.

Проте чиновники схаменулися надто пізно, більшість канікул у Європі починаються вже з понеділка і тому багато родин вже перебронювали поїздки.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Стоматолог розповіла, як чистити і що їсти, щоб зуби сяяли білизною».

Свіжі новини

Погода

Схожі новини