ГоловнаІспаніяСтало відомо про катастрофу, через яку Іспанія втратить більшість своїх пляжів

Стало відомо про катастрофу, через яку Іспанія втратить більшість своїх пляжів

Більшість пляжів Балеарських островів – знаменитих курортів Іспанії, можуть зникнути. І навіть не лише пляжі Балеарських островів, а й більшість інших пляжів сонячної Іспанії. Щоправда, сучасні туристи цього не застануть – хіба що їхні нащадки, оскільки йдеться про прогнози дослідження, пов’язаного із глобальним потеплінням. У ньому стверджується, що 65% пляжів Іспанії, включаючи знамену Ібіцу на Балеарах, будуть назавжди зруйновані до кінця століття через глобальне потепління.

Це дослідження, як заявляють іспанські ЗМІ, провели вчені з Океанографічного центру Балеарських островів. Вони створили модель для вивчення змін рівня моря відповідно до поточних прогнозів зміни клімату.

«Наші результати показують, що глобальне потепління призведе до незворотної втрати понад 50% поверхні пляжів, що призведе до збільшення штормів на понад 80%», – сказав Мігель Агуллес, провідний автор дослідження. Вони зазначили, що цей прогноз ґрунтується на найгіршому сценарії зміни клімату.

У своєму дослідженні експерти створили новий, рентабельний і точний метод моделювання майбутніх рівнів повені вздовж узбережжя Балеарських островів. Вони взяли до уваги форму та ухил кожного пляжу, ступінь зернистості піску на пляжі, розмір підводних чагарників водоростей і використали це для прогнозування прибережних повеней. Потім Агуллес та його колеги застосували свою нову модель до 869 пляжів на Балеарських островах.

У результаті вони заявляють, що за найекстремальнішого сценарію глобального потепління до кінця цього століття 66% існуючих пляжів опиняться під водою. Загалом 72 із 869 пляжів будуть у цьому випадку безповоротно зруйновані, а 314 повністю затоплені під час штормів. За помірного сценарію потепління картина не настільки страшна – назавжди буде зруйновано 37% пляжів і 254 пляжі зникатимуть лише під час штормів.

Також читайте: Щури стрибають на туристів прямо вдень: популярний курорт Середземномор’я заполонили гризуни

Загалом майбутнє їхніх пляжів залежатиме від припливів та хвиль, а не від постійного підвищення рівня моря. Відповідно, ці фактори спричинять незворотні зміни форми пляжів, і більшість пляжів буде поглинена морем. В обох сценаріях середня необоротна втрата площі поверхні пляжу до кінця століття становитиме понад 50 відсотків.

“Зміна клімату є серйозною загрозою для туризму на островах, і пляжі будуть серйозно порушені”, – запевняє співавтор дослідження д-р. Габріель Жорда.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте