ГоловнаІспаніяПляжі стрімко зникають: туристичні напрямки опинилися під загрозою через глобальну проблему

Пляжі стрімко зникають: туристичні напрямки опинилися під загрозою через глобальну проблему

Глобальне потепління може в найближчому майбутньому зруйнувати найпопулярніші у туристів напрямки. Пляжі затоплює підвищення рівня моря, а екстремальна спека виселяє туристів із курортів, вона ж є причиною штормів та пожеж. Таке зведення з місця подій представили німецькі ЗМІ.

Наприклад, вони посилаються на стан пляжу Ес-Тренк, який вважається одним із найкращих пляжів Майорки. Нещодавно вчені виявили, що пляж Ес-Тренк скоротився завширшки майже на 40 метрів. Якщо море наступатиме з колишньою швидкістю, він, як і багато інших пляжів Майорки, зникне в морі.

“Ми спостерігаємо масштабну втрату земель у Середземноморському регіоні”, – заявив Томас Дворак, який координував дослідження федерального агентства з охорони навколишнього середовища Німеччини про вплив глобального потепління на туризм, опубліковане у 2021 році.

При цьому, за його словами, тривогу поки б’ють лише дослідники, ситуація ніяк не відбивається на кількості відвідувачів. Навпаки: Майорка приймає рекордну кількість туристів цього літа. “Існує мало доказів того, що люди змінюють свою поведінку в подорожах через зміну клімату”, – додав він.

Причому туристи схильні ігнорувати як скорочення території пляжів а й очевидні небезпеки. За словами дослідника, навіть такі шокуючі стихійні лиха, як обвал льодовика в італійських Доломітових Альпах на початку липня, внаслідок якого загинули 11 людей, не мають серйозного впливу на оцінку туристів.

«Якщо одні й ті самі місця будуть зазнавати повторних повеней або обвалів льодовиків, це зрештою вплине на туризм у цьому регіоні», – додала Дагмар Лунд-Дурлахер, професор управління сталим туризмом у Віденському університеті Modul. Однак поки що такі події відбувалися спорадично в різних районах. Тому урагани на Карибах та обвали на гірськолижних курортах туристів не відлякують. Курорти в горах можуть втратити туристів хіба що через брак снігу – який також приносить глобальне потепління. Втім, курорти рятуються сніговими гарматами.

“Зникнення пляжів, почастішання штормів і повеней, а також відсутність снігопадів – це лише деякі наслідки глобального потепління, які неминуче вплинуть на туристичну індустрію”, – проте впевнені дослідники.

Посухи та аномальна спека також відштовхнуть туристів від відвідування постраждалих регіонів – і можливо вже є туристи, які уникають Середземномор’я влітку через спеку – заявила пані Лунд-Дурлахер. За її словами, хоча обмежена кількість туристів поки тримається подалі від Південної Європи, популярним місцям відпочинку слід задуматися про адаптацію до клімату, що змінюється.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Найпопулярніший пляж Пхукет накрило неприємне для купання природне явище

На популярному туристичному пляжі Патонг на Пхукеті туристи поскаржилися...

Вранці море, днем екскурсії, увечері бари: названі найкращі пляжні міста Європи

Вибираючи місце для відпустки в Європі, зовсім не обов'язково...

Названо гірськолижні курорти, на які можна не їхати через глобальне потепління та відсутність снігу у 2024 році

Через глобальне потепління багато гірськолижних курортів ризикують зіткнутися з...

Про звичний гірськолижний туризм можна буде забути: названо сумну причину

Глобальне потепління загрожує не лише літньому, а й зимовому...