ГоловнаІрландіяІрландія готова включити 41 000 українських студентів до своєї системи освіти

Ірландія готова включити 41 000 українських студентів до своєї системи освіти

Уряд Ірландії підрахував, що понад 41 000 нових студентів, які прибувають з України, зможуть за необхідності розміститися в ірландській системі освіти.

У заяві, опублікованій 3 травня, Європейська комісія повідомила, що зараз є близько 25 000 місць на початковому рівні для дітей, які рятуються від війни в Україні, повідомляє SchengenVisaInfo.com.

Тим часом, чиновники від освіти стверджують, що хоча обстеження шкіл ще не завершено, у разі потреби ще є можливість розмістити від 16 000 до 18 000 учнів.

“Останні дані (станом на 25 квітня) показують, що з моменту початку російського вторгнення 24 лютого до Ірландії з України прибуло 25 173 біженці. За цей час було зареєстровано близько 2 000 нових учнів початкових шкіл, а середні школи прийняли 1 800 нових учнів “, – йдеться у заяві.

У ньому також зазначається, що через загальну невпевненість у тому, як довго вони залишаться в Ірландії, українські батьки відкладають запис своїх дітей до шкіл.

У зв’язку з цим генеральний секретар Асоціації вчителів середніх шкіл Кіран Крісті наголосив, що також важливо, щоб якомога більше українських вчителів було включено до ірландської системи освіти.

У березні представник Міністерства освіти зазначив, що Міністерство тісно співпрацює з Радою з освіти, щоб допомогти у пріоритетній реєстрації кожного громадянина України, який прибуває до Ірландії та працює вчителем.

“Також планується мовна підтримка, щоб допомогти дітям та їхнім сім’ям із переходом до ірландських шкіл”. Проте група, яка представляє вчителів англійської мови, заявила, що ще до прибуття нових учнів з України система вже зазнає труднощів із задоволенням потреб учнів, чия рідна мова не є англійською”, – йдеться у заяві Комісії ЄС.

За даними Комісії ЄС, ірландський уряд у сфері вищої освіти гарантує, що особи, які рятуються від війни в Україні, зможуть навчатися в ірландських університетах. Водночас, багато вищих навчальних закладів уже виступили з ініціативою проінформувати українських студентів про умови зарахування та доступу.

Більше того, 29 березня уряд Ірландії оголосив, що турбота про 100 000 українських біженців коштуватиме майже 2,5 мільярда євро.

У зв’язку з цим міністр державних витрат Майкл Макграт також додав, що забезпечення всіх потреб близько 10 000 біженців коштуватиме приблизно 400-500 млн євро.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини