ГоловнаГвінеяНовий страшний вірус зі смертністю 90%: туристам заборонили відвідувати три небезпечні країни

Новий страшний вірус зі смертністю 90%: туристам заборонили відвідувати три небезпечні країни

Черговим «страшним вірусом» зі смертністю 90%, «двоюрідному родичу» Еболи – вірусу Марбурга, попередили туристів у ВООЗ. Поки що спалах фіксують у трьох країнах Африки, які деякі держави вже заборонили відвідувати своїх туристів.

На спалах вірусу вже звернули увагу у ВООЗ, заявивши, що захворювання «є епідемічний потенціал». Туристам, які ризикують вирушити до трьох африканських країн, рекомендують перевірити себе на наявність основних симптомів. При цьому наголошують, що Марбург є «інфекційним захворюванням, яке має 90% смертність». При цьому ВООЗ заявила, що “не можна виключати ризик міжнародного розповсюдження”.

Як повідомляє The Sun, до зони ризику внесено три країни. І якщо в Екваторіальну Гвінею, де зареєстровано найбільшу кількість випадків, і Бурунді, де також зафіксовані смерті від загадкової хвороби, український турист навряд чи потрапить, то Танзанія, що також опинилася в списку ризикованих країн, у наших туристів у свій час була дуже популярна.

Багато країн вже закривають “зону ризику” для туристів. Так, Центри США з контролю та профілактики захворювань закликали своїх туристів уникати контактів із хворими людьми та стежити за симптомами протягом трьох тижнів після виїзду з цього району. У В’єтнамі запровадили обов’язковий огляд для всіх туристів, які прибувають із цих країн. А Саудівська Аравія, Оман та Кувейт загалом запровадили заборону на відвідування цих країн.

Як уточнюють експерти, Екваторіальна Гвінея оголосила про спалах хвороби, спричиненої вірусом Марбург, ще в середині лютого, коли випадки захворювання поширилися на кілька провінцій. На кінець березня у країні було виявлено 13 підтверджених випадків та 20 ймовірних. При цьому всі «ймовірні» випадки — загиблі від хвороби. У Танзанії зафіксовано 8 випадків, з них п’ять летальних випадків. У Бурунді зафіксовано трьох загиблих, правда влада країни заперечує, що це випадок цього вірусу.

Як заявили у ВООЗ, вірус Марбург передається людям від фруктових кажанів, чим нагадує сумнозвісний ковид, а також може передаватися між людьми при прямому контакті з біологічними рідинами, поверхнями та матеріалами. На початковому етапі у пацієнтів фіксуються висока температура, озноб, біль голови та міалгія; через кілька днів розвивається висипання, жовтяниця, ураження печінки та підшлункової, внутрішні кровотечі та поліорганна дисфункція, що все разом з великою ймовірністю призведе до смерті хворого.

Додамо, що туризм, який добре пам’ятає, як «невинно» починався ковід, який завдав туріндустрії величезних втрат, за звичкою від таких заяв ВООЗ уже напружився.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте