ГоловнаГреціяУ Греції - величезна екологічна катастрофа

У Греції – величезна екологічна катастрофа

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс сказав, що руйнівні лісові пожежі, які вирують в країні більше тижня, є найбільшою екологічною катастрофою в Греції за десятиліття, повідомляє Associated Press.

Пожежі спалахнули на тлі найсильнішої за 30 років спеки. Влада не змогла впоратися самостійно і були змушені звертатися за допомогою з-за кордону. Сотні пожежних, а також літаки, вертольоти і пожежні машини прибули з 24 країн Європи та Близького Сходу, щоб допомогти гасити пожежу.

«Нам вдалося врятувати життя, але ми втратили ліси і майно», – сказав Міцотакіс на прес-конференції в Афінах. Це перший брифінг прем’єр-міністра з початку руйнівних лісових пожеж.

Міцотакіс сказав, що влада щодня борються з приблизно 100 активними спалахами. Ситуація вже поліпшується, більшість лісових пожеж знаходиться під контролем. Однак прем’єр попередив, що небезпека нових пожеж все ще існує.

«Зараз середина серпня, і зрозуміло, що попереду нас чекають більш важкі дні, поки не закінчиться основний сезон, який характеризується лісовими пожежами», – сказав Міцотакіс.

«Настала кліматична криза. Я вважаю за краще використовувати визначення «кліматична криза» замість зміни клімату», – сказав прем’єр-міністр Греції, додавши, що він готовий внести сміливі зміни, необхідні для боротьби з кліматичною кризою.

У Греції - величезна екологічна катастрофа

За останні дні кілька людей були заарештовані за підозрою в підбурюванні до підпалів.

Уряд оголосив, що захист життя людей є пріоритетним питанням, і видано десятки наказів про евакуацію сіл, яким загрожують пожежі, повідомляє AP.

Доброволець загинув, борючись з вогнем, після удару по голові електричним стовпом Який впав недалеко від Афін. Чотири добровольця, які постраждали внаслідок пожеж, були госпіталізовані, двоє з них у реанімації в критичному стані.

Свіжі новини

Погода

Також читайте