ГоловнаТуризмУ Франції для відвідування пляжів туристам потрібні спеціальні дозволи

У Франції для відвідування пляжів туристам потрібні спеціальні дозволи

Повернення відпочинку туристів у Європі до «доковідних» масштабів знову робить актуальним питання боротьби з «овертуризмом», тобто, з надлишковим числом туристів у багатьох популярних місцях. Так, на півдні Франції (а Франція давно стала найпопулярнішою країною для туристів з усього світу) вже доводиться вводити вхід за спеціальними дозволами на відвідування найбільш популярних пляжів – так місцева влада спробує впоратися з неймовірною кількістю відвідувачів. Фактично для туристів вводиться перепустки, і мати її пощастить не всім, лише обраним, бо кількість перепусток буде обмежено.

Йдеться про охоронювані природні території – національний парк Каланки, який є область обривистих заток і бухт недалеко від Марселя. Його відокремлені бухти популярні серед туристів. У результаті місцева влада ввела обмеження на пікові дати. Так, 26 червня, 3 липня, і далі з 10 липня по 21 серпня цього року туристи мають показати підтвердження бронювання, щоб відвідати одне з найвідоміших місць парку, бухту Сугітон. У літні місяці кількість людей, що відвідують бухту, злітає до неймовірної кількості, туристи стікаються з усіх боків, щоб побачити її кришталево чисті води.

У результаті місцева влада намагається обмежити вплив, який тисячі туристів надають на довкілля парку. І з 2022 року вводять відвідування бухти квитками. Туристам запропонують забронювати відвідування через три дні через систему онлайн-бронювання. Причому буде запропоновано лише 400 перепусток на день. Більше того – введуть обмеження і на кількість відвідувань, одній людині буде дозволено бронювати лише вісім разів протягом літнього сезону. Причому відловлювати «безквитків» буде приватна охоронна компанія.

Наприкінці літа влада парку оцінить результати експерименту, перш ніж вирішити, чи слід розширювати його на інші райони парку наступного року. Як додала місцева влада, раніше вживалися інші заходи, щоб обмежити кількість відвідувачів – серед них попереджувальні таблички про кількість відвідувачів, про важкодоступність та про холодну воду. Однак це не працювало.

При цьому, як додає влада парку, бухта вже перебуває в складному стані – через надмірну відвідуваність виросла ерозія грунту, що загрожує як «ландшафтам, які ми так любимо, і біорізноманіттю», так і самим туристам – при безконтрольному «випасі» туристів. Можливий ризик обвалення схилів.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини