ГоловнаТуризмФінляндія стане першою країною в Європі, яка протестує цифрові паспорти

Фінляндія стане першою країною в Європі, яка протестує цифрові паспорти

Влада Фінляндії заявила, що готова першою в Євросоюзі протестувати використання цифрових документів на своїх кордонах.

Готовність Фінляндії першою провести експеримент із цифровізації паспортного контролю збігається з рішенням Європейської комісії запустити пілотний проект із кимось із держав-членів з метою здобуття досвіду для реалізації проекту у всіх країнах ЄС.

Програма тестування має фінансуватися Комісією ЄС, а першими спробують нововведення на собі громадяни Фінляндії та Хорватії, причому відбуватиметься це в оновленому аеропорту Гельсінкі.

Чиновники обіцяють, що з використанням цифрових проїзних документів прикордонний контроль стане швидшим та зручнішим.

Заявка на фінансування фінського експерименту має бути готова до кінця серпня, і за позитивного рішення Комісії нові процедури запрацюють у аеропорту Гельсінкі вже в листопаді-грудні цього року.

Що стосується самого процесу, влада надасть групі добровольців спеціальний додаток для смартфона. За допомогою цієї програми пасажири заздалегідь перед поїздкою зможуть відправити інформацію, що міститься в їх фізичних паспортах, прикордонникам. Зрозуміло, в електронному вигляді. Однак під час пілотного проекту їм все одно доведеться мати при собі паперовий паспорт.

Відразу ж виникли питання про конфіденційність персональних даних, що пересилаються, але розробники запевнили: інформація про власника, яка перевіряється заздалегідь, буде видалена відразу ж після поїздки.

Під час прикордонного контролю також буде зроблено фотографію пасажира.

У перспективі необхідність у фізичному паспорті та в якихось документах відпаде.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини