ГоловнаЕкономікаСомалі, Кенія та Ефіопія на межі виживання - посуха, загибель худоби та...

Сомалі, Кенія та Ефіопія на межі виживання – посуха, загибель худоби та голод

Всесвітня продовольча програма (ВПП) заявила у вівторок, що близько 13 мільйонів людей у ​​Кенії, Сомалі та Ефіопії стикаються із сильним голодом, оскільки Африканський Ріг переживає найсильнішу посуху за останні десятиліття. За даними Організації Об’єднаних Націй, три сезони дощів поспіль не змогли впоратися із найсильнішою посухою в регіоні з 1981 року.

Посуха знищила посіви та викликала «незвичайно» високий відмінок худоби, змусивши сільські сім’ї, які залежать від худоби та сільського господарства, покинути свої будинки. Води та пасовищ не вистачає, а прогнози про опади нижче за середнє найближчими місяцями загрожують ще більшими лихами, сказав Майкл Данфорд, регіональний директор ВПП зі Східної Африки.

«Урожай загинув, худоба гине, а голод посилюється через повторювані посухи на Африканському Розі», — сказав він.

Сомалі, Кенія та Ефіопія на межі виживання - посуха, загибель худоби та голод

«Ситуація вимагає негайних гуманітарних дій», щоб уникнути повторення кризи, подібної до кризи в Сомалі в 2011 році, коли 250 000 людей померли від голоду під час тривалої посухи.

Продовольча допомога розподіляється у посушливих регіонах Кенії, Ефіопії та Сомалі, де високий рівень недоїдання та близько 13 мільйонів людей можуть зіткнутися із сильним голодом у першому кварталі цього року. Близько 5,7 мільйона людей потребують продовольчої допомоги на півдні та південному сході Ефіопії, у тому числі півмільйона дітей, що недоїдають, і матерів.

Очікується, що в Сомалі кількість людей, класифікованих як сильно голодуючі, зросте з 3,5 млн до 4,6 млн до травня, якщо не буде вжито надзвичайних заходів.

Сомалі, Кенія та Ефіопія на межі виживання - посуха, загибель худоби та голод

Ще 2,8 мільйона людей потребують допомоги на південному сході та півночі Кенії, де у вересні було оголошено надзвичайний стан.

ВПП заявила, що 327 мільйонів доларів США необхідні для задоволення невідкладних потреб протягом наступних шести місяців і для того, щоб допомогти скотарським громадам стати більш стійкими до кліматичних потрясінь, що повторюються.

У 2011 році відсутність дощу призвела до найпосушливішого року з 1951 року в посушливих регіонах Кенії, Сомалі, Ефіопії, Джибуті та Уганди.

Сомалі, Кенія та Ефіопія на межі виживання - посуха, загибель худоби та голод

Експерти кажуть, що екстремальні погодні явища стають дедалі частішими та інтенсивнішими через зміну клімату, причому Африка, яка робить найменший внесок у глобальне потепління, несе на собі основний тягар.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Топ-10 найнебезпечніших країн для жінок-туристок

У соціальних мережах часто рекламуються туристичні напрями, які здаються...

У Африці господар житла з Airbnb розстріляв туристку з двома дітьми

Як повідомляє видання De Telegraaf, у Белізі чоловік розстріляв...

Стали відомі країни світу у які туристи відмовляються їхати

Під натиском масового туризму у світі залишається все менше...

Турист отримав постріл в обличчя після прильоту в ПАР і дивом залишився живим

55-річний американець прилетів до Кейптауна, щоб зустрітися з друзями,...

Один із найпопулярніших блогерів світу відкрив 100 свердловин у кількох країнах Африки

Один із найпопулярніших блогерів світу MrBeast (Джиммі Дональдсон) відкрив...