ГоловнаБолгаріяРосія розриває дипвідносини з Болгарією: закриття посольств поставить хрест на туризмі

Росія розриває дипвідносини з Болгарією: закриття посольств поставить хрест на туризмі

Дипломатичний скандал між Росією та Болгарією може поставити хрест на туризмі до цієї пляжної країни. Російське посольство у Софії закликає керівництво Росії закрити дипмісію РФ у Софії. Причина – розпорядження прем’єра Болгарії, про висилку 70 російських дипломатів і співробітників посольства.

Загалом цього сезону Болгарія вже практично залишилася без російських туристів у зв’язку з політикою закритого неба та послідовим впровадженням санкцій. Особливо складно буде власникам нерухомості у Болгарії, суттєва частина яких – росіяни, додають експерти.

Ситуація розвивалася так: уряд Кирила Петкова – пішов у відставку, але продовжує тимчасово виконувати обов’язки, розпорядилося вислати з країни 70 російських дипломатів і співробітників посольства. Посол Росії в Болгарії Елеонора Митрофанова направила до болгарського МЗС відповідну ноту, в якій йшлося про неприйнятність такого кроку, і де ставився ультиматум – скасувати це рішення до 12-го дня п’ятниці. МЗС Болгарії в п’ятницю цю ноту відхилило.

У результаті посол звернулася із закликом до російського уряду. «Негайно має намір порушити питання перед керівництвом моєї країни про закриття посольства Росії в Болгарії, що неминуче спричинить закриття болгарської дипмісії в Москві. Відповідальність за подальші тяжкі наслідки цього кроку лежать на уряді Кирила Пєткова», – наголосила посол.

Нагадаємо, що Болгарія не допущена до шенгенської зони. Туристична віза у країни поки що своя, і в «мирний час» російським туристам пропонувалися досить легкі умови для її отримання. Однак на даний момент дипломатичний скандал явно обернеться проблемами. За оцінкою експертів, в першу чергу постраждають власники нерухомості та інші росіяни, які «від’їхали» до Болгарії – і без того мала можливість дістатися стане ще складніше.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Лікар назвав найнебезпечніші поєднання продуктів із хлібом».

Свіжі новини

Погода

Також читайте