ГоловнаДаніяДанія стала першою скандинавською країною, яка знову відкрила своє посольство в Україні

Данія стала першою скандинавською країною, яка знову відкрила своє посольство в Україні

Міністерство закордонних справ Данії оголосило, що 2 травня Данія стала першою країною Північної Європи, яка відкрила своє посольство в Україні.

У заяві, опублікованій того ж дня, міністерство повідомило, що спочатку штат посольства буде обмежений, але поступово до нього повернеться звичайний персонал.

За даними міністерства, з київського персоналу співробітники посольства вирішуватимуть політичні завдання, пов’язані з тісними датсько-українськими відносинами, включаючи кошти та допомогу, яку данський уряд готовий пожертвувати українцям. Крім того, посольство зможе надавати консульську допомогу в обмеженому обсязі.

У зв’язку з цим міністр закордонних справ Йєппе Кофод наголосив, що крок щодо нового відкриття дверей датського посольства в Україні є дуже сильним символом данської підтримки українського народу.

“Наші дипломати невпинно працювали над розвитком датсько-українських відносин і допомагали як датчанам, так і українцям у складній ситуації, що виникла після нападу Росії на країну. Тепер ми знову присутні у самому центрі столиці, і я неймовірно радий цьому”, – додав міністр Кофод. .

За його словами, ситуація з безпекою в Україні все ще дуже серйозна, і уряд Данії, як і раніше, не рекомендує своїм громадянам їхати в Україну.

Щодо гуманітарної допомоги, Данія надала Україні підтримку у розмірі 668 мільйонів данських крон. Крім того, міністерство повідомляє, що Данія надала понад 1 мільярд данських крон як військову підтримку.

Тим часом, у період 2014-2021 років Данія в рамках Програми добросусідства виплатила Україні 953 мільйони данських крон як допомогу з метою розвитку.

Проте ця програма була продовжена 27 січня 2022 року, коли уряд оголосив про підтримку з 2022 по 2026 рік Програми добросусідства на загальну суму $875 млн, з яких $550 млн було виділено Україні.

Метою Програми добросусідства є зміцнення прив’язки країн до європейської спільноти цінностей і водночас зміцнення їхньої стабільності, прогресу та стійкості.

11 квітня уряд Данії оголосив, що 15 людей, які працюють у російському посольстві в Копенгагені, будуть вислані з країни за підозрою у шпигунстві та підтримці війни в Україні. При цьому міністр Кофод під час зустрічі попередив, що ці люди будуть лише 14 днів, щоб залишити Данію.

Серед інших країн, які також вирішили повернути своє посольство до Києва – Італія, Іспанія та Чехія.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Норвегія у 2023 році закриє свої посольства у Словаччині, Косові та Шрі-Ланці

Уряд Норвегії оголосив, що МЗС країни наступного року закриє...

Росія розриває дипвідносини з Болгарією: закриття посольств поставить хрест на туризмі

Дипломатичний скандал між Росією та Болгарією може поставити хрест...

Ще одна популярна країна Європи припинила видачу віз російським туристам

Відмовою у видачі віз російським туристам відповіли Нідерланди –...

Нідерланди та Франція знову відкрили свої посольства в Україні

Уряд Нідерландів оголосив, що його посольство в українському місті...

Іспанія планує відновити роботу свого посольства у Києві найближчим часом

Іспанія оголосила, що незабаром знову відкриє своє посольство у...