ГоловнаВелика БританіяЯдерна п'ятірка: для вирішення майбутніх конфліктів потрібна дипломатія, а не сила

Ядерна п’ятірка: для вирішення майбутніх конфліктів потрібна дипломатія, а не сила

Лідери так званої ядерної п’ятірки, США, Росії, Китаю, Великої Британії та Франції, виступили проти гонки озброєнь і закликали докласти всіх зусиль для запобігання майбутній ядерній війні. Їхня спільна заява була розміщена на сайті Кремля у понеділок (3 січня).

Як зазначили представники п’яти країн, ядерна зброя повинна використовуватися виключно з оборонною метою і має бути спрямована лише на обмеження агресії всіх гравців на міжнародній арені. «Ми вважаємо, що подальшого поширення такої зброї необхідно запобігти… У ядерній війні не може бути переможців, і її ніколи не слід розпочинати», – йдеться у заяві.

Політики також наголосили, що вони готові залишатися вірними своїм зобов’язанням за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Вони також запевнили, що в майбутньому планують шукати дипломатичні шляхи врегулювання конфліктів, що виникають, вести конструктивний діалог один з одним і уникати військового протистояння.

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї було підписано у 1968 році Комітетом ООН з роззброєння з метою обмежити кількість країн, які мають ядерну зброю. Учасниками договору є майже всі країни світу, крім Ізраїлю, Індії, Пакистану, Північної Кореї та Південного Судану.

Раніше DIP повідомляв, що “Байден: якщо Росія вторгнеться в Україну, США відповідають рішуче“.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода