ГоловнаГотеліВ Туреччині повідомили, що курорти та готелі на травень-червень вже зайняті

В Туреччині повідомили, що курорти та готелі на травень-червень вже зайняті

Туреччина, яка у 2021 році обійшла всіх «доковідних» лідерів туризму за кількістю прийнятих туристів, розраховує повторити свій успіх і у 2022 році. І шанси на це справді є – принаймні на травень-червень у готелях номера вже зайняті. Згідно з турецькими ЗМІ, ця заява прозвучала на найвищому рівні – про це повідомив міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу, презентуючи нову програму безпечного туризму.

Як підкреслив глава турецького МЗС, завдяки цій програмі – а також готовності без проблем приймати туристів з будь-яких країн, яким не закривали виїзд їх уряди – Туреччина у сезоні 2021 року «обійшла країни-лідери у сфері туризму». «У 2021 році ми били рекорди щомісяця і продовжуємо бити рекорди. Спочатку ми досягнемо нашої мети у 51 мільйон туристів, що було нашою метою на 2019 рік, а потім наступної нашої мети у 70 мільйонів», – упевнений Мевлют Чавушоглу.

Читайте також: Обвал турецької ліри схвилював Єгипет: туристи можуть вибрати Анталію замість Хургади

Необхідно наголосити і на наступних словах турецького міністра. «Ми бачимо, що броні готелів на травень-червень вже заповнені», – наголосив глава турецького МЗС. Цілком можливо – фактично в літньому сезоні 2021 року Туреччина була єдиною пляжною країною Середземномор’я, що запропонувала туристам політику максимальної доступності. Настільки відкритих країн у «ближньому доступі» у туриста немає – можна сказати, що пандемія та європейські правила забезпечили Туреччині свого роду конкурентну перевагу щодо як мінімум українських та російських туристів. Втім, охочих потрапити на «берег турецький» багато й у Європі – це, зокрема, Німеччина та Великобританія. Хоча ці країни і утримували Туреччину в «червоному списку», європейські туристи також готові заполонити турецькі пляжі за найменшої нагоди.

Для українського туриста це звучить швидше за попередження. Насамперед – про критичний дефіцит місць у турецьких готелях. А також – про зростання цін. Нагадаємо, що у зв’язку з фінансовою кризою Туреччина серйозно розраховує на туризм як на свою «валютодобувну» промисловість. Однак різке зростання цін на основні енергоносії – електроенергію та газ, неминуче спричинить збільшення витрат і відповідне зростання цін на самі готелі, а отже, попит на них може впасти.

Нагадаємо, що різке падіння курсу турецької ліри наприкінці 2021 року на ціни готелів для іноземних туристів не вплинуло, адже готелі виставляють свої ціни у валюті. Але трапилося те, чого і побоювалися готельєри – держава з 2022 року різко піднімає ціни на енергоносії – електрику та газ, а це вже безпосередньо впливає на витрати готелів. А додатково впливає опосередковано: всі продукти харчування, якими в готелях годують туристів, також різко злітають у ціні. Що, у свою чергу, загрожує істотним зростанням цін на відпочинок у Туреччині. Прогноз про ціни в Туреччині читайте у матеріалі «Названа причина, чому готелі Туреччини у 2022 році злетять у ціні».

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Відмова від солодкого призводить до значних покращень в організмі вже через місяць».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода