ГоловнаТуреччинаУ Туреччині стало ще більше пляжів, відзначених «блакитним прапором»

У Туреччині стало ще більше пляжів, відзначених «блакитним прапором»

Туреччина продовжує займати третє місце у списку країн із найбільшою кількістю пляжів, відзначених «блакитним прапором». У 2022 році таких пляжних територій побільшало, і в лідерах за кількістю Blue Flag – курортна провінція Анталія. Як розібратися в пляжах курортів Анталії, де галька, а де пісок і які вони там?

У Туреччині 531 пляж нагороджений “блакитним прапором”

Туреччина в 2022 році зберегла за собою почесне третє місце серед усіх європейських країн за кількістю пляжів, марин та морських суден, відзначених «блакитним прапором» – міжнародною нагородою за чистоту морських вод та відповідність екологічним стандартам.

У 2022 році сертифікат Blue Flag у Туреччині присвоєно 531 пляжу (у 2021 році їх було 519). За кількістю «блакитних прапорів» Туреччина поступається зараз лише Іспанії та Греції, але впевнено обійшла Італію, Францію, Кіпр, Болгарію, Чорногорію, Хорватію та інші країни Європи.

Крім пляжів, «блакитними прапорами» у Туреччині нагороджено 24 марини, п’ять яхт та 15 прогулянкових суден.

Згідно зі списком, у Чорноморському регіоні Blue Flag отримали деякі пляжі на Чорному морі (у провінціях Самсун, Орду, Бартин, Дюзджі, Адапазари).

У списку провінцій, що мають берегову лінію вздовж Мармурового моря з пляжами, відзначеними «блакитними прапорами», є Киркларелі, Стамбул, Ізміт, Чанаккале, Баликесір і Бурса.

В Егейському регіоні Туреччини найбільша кількість чистих пляжів у провінціях Ізмір, Айдин та Мугла, а у Середземноморському регіоні у лідерах Анталья та Мерсін.

«Блакитний прапор» є і біля пляжу у східній провінції Ван, що знаходиться вздовж іранського кордону та не має морського узбережжя. Нагороду отримав пляж Моллакасім на найбільшому озері Ван.

Більше “блакитних прпорів” на анталійському побережжі

В Анталії найбільше пляжів у Туреччині, які отримали «блакитні прапори». На анталійському узбережжі їх 229, причому 18 із них потрапили до списку вперше. За Анталією за кількістю нагород слідують Мугла зі 111 пляжами та Ізмір з 66 пляжами.

Також у ТОП-10 за кількістю пляжів з «блакитним прапором» увійшли також провінції Айдин (36), Баликесір (31), Самсун (13), Чанаккале (12), Мерсін (11), Ізміт (7) та Бартін (3) .

По два пляжі, відзначені «блакитним прапором», є в Киркларелі, Стамбулі, Адапазарі, Дюзджі та Орду. Наприкінці списку – провінції Бурса та Ван, де опинилося по одному пляжу з «блакитним прапором».

Дві провінції Туреччини цього року втратили «блакитні прапори». Це Ялова (торік був один пляж) та Текірдаг (було 6 пляжів).

Втім, у Турецькому фонді екологічної освіти (TÜRÇEV) не сумніваються, що екологічний статус-кво цих пляжних територій може бути знову відновлений вже цього літнього сезону – за дотримання відповідних критеріїв, серед яких чистота води, збереження природного середовища, наявність рятувальників та умови для відпочинку людей з обмеженими можливостями

Як розібратися у пляжах курортів Анталії?

Туристи часто запитують, на якому курорті Анталії якийсь пляж (піщаний, гальковий та інше), на сайтах готелів, як правило, є вказівки на це. Але все краще побачити на фото, зрозуміти, що за пісок, що за галька, адже вони дуже різні.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туреччину засипало снігом, побило градом і залило зливами

Травнева погода дає сюрпризи не лише українцям. Курортну провінцію...

В Анталії зіткнулися два джипи з туристами, постраждали 16 людей

Як повідомляє NTV Haber, у турецькій провінції Анталія зіткнулися...

Другий за тиждень турист із Росії помер у готелі на курорті Туреччини

Російський турист помер 1 травня на курорті Аланія, провінція...

Британці за 25 хвилин випили весь алкоголь у літаку до Туреччини

"Ми були не готові до того, скільки вони п'ють!"...

В Туреччині почалися арешти через смерть туристів

В Анталії почалися арешти через смерть туристів: як пишуть...