ГоловнаТуреччинаНа курорті Туреччини стався землетрус: туристи налякані в очікуванні цунамі

На курорті Туреччини стався землетрус: туристи налякані в очікуванні цунамі

Популярний курортний район Туреччини – Аланья, де відпочиває велика кількість українців, став сейсмічно активнішим в останні роки. Вранці 5 січня року стався черговий сильний землетрус, подробиці читайте у матеріалі “На одному з популярних курортів Туреччини стався землетрус 5,3 бали“. Відпочиваючі неабияк понервували, відчуваючи підземні поштовхи, але все обійшлося – досі про жертв не повідомлялося. Проте розслаблятись рано. Турецькі експерти з Агентства боротьби зі стихійними лихами та надзвичайних ситуацій (AFAD) закликали наляканих туристів та місцевих жителів не розслаблятися і завжди бути готовим до наступу цунамі.

Згідно з попередніми даними, внаслідок землетрусу магнітудою 5.3, що стався о 06:21 в районі Алан’є в Анталії, жертв та сильних руйнувань будівель не зафіксовано. «В Аланії землетрус відчувалося сильно. Я теж прокинувся від тряски. Наші команди проводять дослідження, поки немає негативних повідомлень», – заявив префект міста-курорту Фатіх Гюнмезер.

Фахівець із землетрусів професор Доктор Сулейман Пампал у прямому ефірі CNN оцінив те, що сталося: «Така природа цього місця, це межі плити та лінія зіткнення. В історії провінції Анталії було багато землетрусів. Навколо Кіпру теж (грецький острів – час у дорозі до якого становить менше години). У Егейському морі багато таких великих землетрусів. Якщо мене запитають, чи ми повинні боятися землетрусу, так, боятися треба. Ми повинні бути пильні у тому сенсі, що останніми роками цей регіон став активнішим сейсмологічно. Також є вторинні наслідки підземної бурі, наприклад, цунамі», – розповів він, нагадавши ще раз, що улюблене турецьке місто – це рухлива область двох плит».

Крім того, експерт зазначив, що це був не найсильніший землетрус і відніс поштовхи до малого та середнього ступеня тяжкості. «При цьому розлом у Північній Анатолії вкрай небезпечний – землетруси відбуваються у жвавому Стамбулі, Ізмірі, поряд із Ван. Тут, як і в інших місцях, у нас є розломи у Середземному та Егейському морі, навіть більші. Ці землетруси відбуваються у районі цих розломів. Для нас, на жаль, вони є звичайним явищем», – повідомив професор.

Після землетрусу у соціальних мережах з’явилася велика кількість повідомлень. “Я прокинувся вранці від повідомлення про землетрус, який прийшов на телефон”, “Я прокинувся, коли моє ліжко почало розгойдуватися як колиска”, “Зазвичай я добре сплю і мене важко розбудити, але сьогодні я прокинувся від землетрусу”, – такі повідомлення залишали ті, хто був поруч із епіцентром.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «П’ять суперпродуктів для зміцнення імунітету».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода