ГоловнаСШААмериканський інженер хотів продати інформацію про ядерну силову установку підводних човнів типу...

Американський інженер хотів продати інформацію про ядерну силову установку підводних човнів типу «Вірджинія»

Інженер, що працює на ВМС США, і його дружина були звинувачені в спробі надати іноземній державі надсекретну інформацію про будівництво атомних підводних човнів, повідомила в неділю New York Times.

Як повідомляє газета з посиланням на судові документи, Джонатана Тоббі звинувачували в спробі продати інформацію про ядерну силову установку американських підводних човнів типу «Вірджинія».

Тоббі працював в армії як цивільна особа з 2017 року. Спочатку він перебував на дійсній службі в флоті. Він займається ядерними силовими установками з 2012 року, в тому числі технологіями, розробленими для зниження шуму і вібрації від підводних човнів, які можуть визначати їх місцезнаходження.

“Секретний матеріал включає проекти, які можуть бути корисні широкому колу країн, що будують підводні човни. В рамках угоди з Австралією Сполучені Штати та Сполучене Королівство допомагатимуть країні створювати атомні підводні човни, з необмеженим радіусом дії. Рухові установки працюють настільки тихо, що їх складно виявити”, – констатували «Нью-Йорк Таймс».

Ядерна силова установка є однією з найбільш ретельно охоронюваною інформацією ВМС США, тому що їх реактори працюють на високозбагаченому ураны, який також може бути перетворений в паливо для ядерних бомб. До недавньоъ угоди з Австралією США ділилися цією технологією тільки з Великобританією.

Він сховав SD-карти з секретними даними

Згідно з судовими документами, зазначає New York daily, розслідування справи Тоббса почалося в грудні 2020 року. ФБР отримало посилку, відправлену в «іншу країну», з інструкціями з експлуатації, технічними деталями і пропозицією про таємну співпрацю.

«Будь ласка, передайте цей лист в вашу військову розвідку. (…) Я думаю, що ця інформація буде мати більшу цінність для вашої країни. Це не афера», – цитує фрагмент керівництва «Нью-Йорк Таймс».

У документі описується, що ФБР спостерігало, як інженер за сприяння його дружини Діани Тоббі відправляв інформацію в обмін на платежі. Він пояснює, що сховав SD-карти з секретними даними в бутерброді з арахісовим маслом і пачці жувальної гумки.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
- Реклама -
- Реклама -

Актуально про...

Погода

Схожі новини