ГоловнаРосіяЕксперти стверджують, що на крейсері "Москва" можуть бути ядерні боєголовки

Експерти стверджують, що на крейсері “Москва” можуть бути ядерні боєголовки

Флагман Чорноморського флоту Росії крейсер “Москва” все ще бореться з вогнем і прямує у бік Севастополя, повідомив у четвер високопоставлений представник Пентагону. Тим часом, сайт Ukrainian Defense Express повідомляє, що на крейсері можуть бути ядерні боєголовки.

За оцінкою Пентагону, представник міністерства оборони США заявив під час брифінгу для преси, що Москва зазнала значних пошкоджень і все ще бореться з пожежею на борту.

Московський корабель горить. Він був у межах досяжності ракет «Нептун»

За оцінкою міністерства, судно прямувало до порту Севастополь у Криму. Представник Пентагону повідомив, що в момент вибуху Москва знаходилася приблизно за 100 км від берега, тобто знаходилася в зоні досяжності українських протикорабельних ракет «Нептун», які, за даними України, вразили судно.

При цьому у США не підтвердили та не спростували, що українська атака стала причиною пошкодження крейсера. Чиновник додав, що кораблі, що залишилися на околицях Москви, відійшли на відстань близько 150 км від берега.

Україна стверджує, що крейсер “Москва”, флагман Чорноморського флоту Росії, був уражений рідною протикорабельною ракетою “Нептун”, Росія – що на кораблі виникла пожежа.

На гарячому крейсері є ядерна зброя?

Український галузевий портал Defense Express, у свою чергу, повідомляє, що на крейсері “Москва” можуть бути ядерні боєголовки. На крейсері “Москва” знаходиться 16 ракет Р-1000 “Вулкан”, які можуть бути озброєні ядерними боєголовками потужністю до 350 кілотонн. Проте незрозуміло, чи завжди ядерні боєголовки присутні на установці, чи вони розміщуються там лише за спеціальним замовленням.

Крейсер “Москва” входить до складу сил постійної готовності Чорноморського флоту, тому він повинен мати можливість швидкого виходу у відкрите море для виконання бойових завдань. Перезаряджання боєголовок ракети П-500/1000 є трудомістким завданням і має виконуватися тільки на базі.

Співвідношення кількості ядерних боєголовок до звичайних боєголовок на російських крейсерах наразі невідоме. За часів СРСР ядерних боєголовок могло бути кілька із 16.

Можливі дві системи ядерного озброєння на кораблі

Крім того, крейсер може нести інше ядерне озброєння – ракети для системи “Форт”, що є корабельним аналогом С-300. За часів СРСР кілька з них штатно перебували на борту 64 ракет цієї системи.

За оцінками Defense Express, у короткостроковій перспективі ризику можливого вибуху цих ракет у разі затоплення крейсера немає. Як наголошує портал, нині на дні морів і океанів знаходиться близько 10 реакторів, близько 10 торпед і близько 20 балістичних ракет, більша частина яких опинилася там внаслідок аварій на радянських кораблях, що мали місце з 1960-х по 1980-і роки.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

НАТО не бачить ризику застосування Росією ядерної зброї в Україні

НАТО не бачить безпосереднього ризику застосування Росією ядерної зброї...

Джонсон: Путін не застосовуватиме тактичну ядерну зброю в Україні

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон не очікує, що президент Росії...

Росія візьме на озброєння перші ядерні балістичні ракети “Сармат”

Росія має намір прийняти на озброєння перші балістичні ракети...

Якщо Росія застосує тактичну ядерну зброю в Україні – ось що станеться

Не маючи змоги здобути перемогу будь-яким іншим способом, російське...

CNN: Володимир Зеленський попередив, що росія може використати ядерну зброю проти України

Світ має бути готовим до можливості завдання Росією ядерного...