ГоловнаУкраїнаУкраїна може прийняти Expo 2030. Відомо подробиці

Україна може прийняти Expo 2030. Відомо подробиці

Концепція заходу вже підготовлена ​​та представлена ​​міжнародному журі. Окрім нашої країни на проведення заходу претендують Рим (Італія), Ер-Ріяд (Саудівська Аравія), Пусан (Республіка Корея) та Москва (Росія).

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Expo в Україні — наш шанс показати себе та заручитися підтримкою з усього світу. Ми готові докласти всіх необхідних зусиль, щоб гідно прийняти цей амбітний проект. Зробимо все для того, щоб світ бачив нашу відкритість, величезний потенціал та готовність до змін», – зазначив Федоров.

За його словами, результати конкурсу на проведення Expo 2030 будуть відомі лише наприкінці 2023 року. Міністр наголосив, що якщо Україна переможе, то отримає кілька «плюсів»: інвестиції, рекламу як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках та величезну кількість туристів.

«Expo завжди приваблює великих міжнародних партнерів. Таким чином, витрати на підготовку знижуються до таких, які заплановані в рамках розвитку інфраструктури. Нагадаю, що йдеться про проект, підготовка до якого триває 7 років», – наголосив Федоров.

Він зазначив, що на перші Expo приїжджали 6 мільйонів людей, зараз – 30 мільйонів. Навіть якщо кожен залишить в Україні 100 доларів, йдеться про 3 мільярди доларів.

“І найголовніше – проведення всесвітньої виставки може стати найпотужнішим імпульсом до розвитку, привернути увагу всього світу до продемонстрованих можливостей країни та її потенціалу”, – зазначив Федоров.

Всесвітня виставка Expo — масштабна міжнародна подія, в рамках якої країни демонструють свої досягнення в інноваціях, технологічних розробках (саме для Expo колись було збудовано Ейфелеву вежу). Також країни презентують свою культуру, традиції, пропонують своє бачення майбутнього.

Захід проходить один раз на п’ять років. Конкурс міст, які хочуть приймати виставку, розпочинається майже за 10 років до дати, щоби переможець встиг підготуватися.

Нагадаємо, що Кабмін ухвалив рішення про подання заявки на участь України у відборі Expo 2030, а відповідний лист за підписом прем’єр-міністра було офіційно подано до Міжнародного бюро виставок у Парижі.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода