ГоловнаКіпрПотужний землетрус магнітудою 6,6 стався на Кіпрі, відчувався в Єгипті та Лівані

Потужний землетрус магнітудою 6,6 стався на Кіпрі, відчувався в Єгипті та Лівані

Геологічна служба США повідомила, що вранці у вівторок біля західного узбережжя Кіпру стався землетрус силою 6,6 бала, проте негайних повідомлень про жертви або руйнування не надходило.

Епіцентр землетрусу знаходився на глибині 2 км, додали у центрі.

За даними Геологічної служби США, центр сильного та відносно неглибокого землетрусу, що стався о 01:07 за Грінвічем, знаходився за 48 км на північний захід від міста Поліс на середземноморському острові.

За даними Геологічної служби США, поштовхи відчувалися на Кіпрі та у всьому регіоні, причому повідомлялося навіть із Туреччини, Ізраїлю та Лівану.

Це також відчувалося у Єгипті, повідомили у вівторок у Національному дослідницькому інституті астрономії та геофізики країни.

Він потряс будівлі в столиці Кіпру Нікосії, розташованої в 130 км, і ті небагато людей, які не спали, вийшли на вулиці.

“Це було страшно. Вся будівля нескінченно тряслася”, – розповів один з мешканців Нікосії. “Я думав, що це ніколи не скінчиться”.

Землетрус також налякав людей на півдні острова.

“Ми лежали в ліжку, і воно розбудило нас – воно дійсно тривало довгий час”, – розповіла жителька Лімассола Керол Бейлі, 61-річна вчителька французької мови.

За її словами, друзі, що живуть ближче до Пафосу на західному узбережжі, розповіли їй, що їхня будівля тряслася, світло гойдалося, а всередині каміна “стояв шум, як у фільмі жахів”.

Проте ймовірність жертв та руйнувань внаслідок землетрусу була невелика, йдеться у попередній оцінці Геологічної служби США.

Європейсько-середземноморський сейсмологічний центр виміряв поштовхи магнітудою 6,5 на глибині 51 км.

Кіпр знаходиться у вторинній сейсмонебезпечній зоні, але поштовхи такої сили – рідкість.

Найсильнішим за останні роки був землетрус магнітудою 6,8 у 1996 році, внаслідок якого загинули двоє людей у ​​Пафосі.

У 1953 році землетрус магнітудою 6,3 забрав життя 40 людей і зруйнував сотні будинків, в основному в районі Пафосу.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Відмова від солодкого призводить до значних покращень в організмі вже через місяць».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода